banner2
banner57

Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi'ni ziyaret etti

banner25

Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi'ni ziyaret etti
banner29
banner66

Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi'ni ziyaret etti

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın eşi Sibel Tatar, beraberindeki heyet ile birlikte Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi'ni ziyaret etti.

Girne Belediyesi'nden verilen bilgiye göre, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın eşi Sibel Tatar, beraberindeki heyetle Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi'ni ziyaret etti.

Türkiye'den gelen heyette Emine Erdoğan’a Hülya Çavuşoğlu, Zeynep Dönmez, Betül Kasapoğlu ve Şule Akar eşlik ederken, Bahar Saner, Oya Ertuğruloğlu ve Nurgül Arıklı’da ziyarette hazır bulundular. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ‘nün karşıladığı misafirlere Sosyal Yaşam Merkezi gezdirilerek çalışmalar hakkında bilgi verildi. Binanın girişinde sandalye ve sepet yapımı gerçekleştirilen merkezde, Kıbrıs el sanatları; Lapta İşi, Lefkara İşi ve İpek Koza İşi’ nin tanıtımı da yapıldı. Bina içerisinde stantlar dolaşılırken Emine Erdoğan, el sanatlarıyla geçimini sağlayan kadınlarla sohbet ederken, kendisine buradaki işlerden bir de Lapta İşi hediye edildi.

Ziyaret sırasında YDÜ Eczacılık Fakültesi, Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı, DESAM kanser araştırma grubu lideri ve KKTC Cumhurbaşkanlığı İnsancıl İlişkiler Komite üyesi Doç. Dr. Eda Becer, Kıbrıs’a özgü şifalı bitkiler hakkında Emine Erdoğan’a bilgiler aktardı. Kıbrıs mutfağı hakkında da bilgiler veren Eda Becer, Emine Erdoğan’a zeytinyağı, bal ve macunlar ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Emine Erdoğan’ı Girne Belediyesine bağlı Sosyal Yaşam Merkezi’nde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, merkezde kadınlara ve çocuklara yönelik yaptıkları işler hakkında detaylı bilgiler verdi.

Kıbrıs’a özgü el sanatları (Lefkara, Lapta İşi, İpek Koza İşi) hakkında yakın bir zamanda Kooperatif kurma çalışmalarını başlattığını kaydeden Güngördü, Girne’yi geçmişten geleceğe taşımak içinde bir Kent Müzesi projesini hayata geçirmek istediklerini ve bu müzenin oluşumda da Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığından da destek talepleri olduğunu iletirken, Turizm Kenti Girne’de bir Kent Müzesi olmasının çok önemli olduğunu kaydetti.

Güngördü son olarak Bayramın birinci günü dolayısıyla gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, heyetteki herkesin bayramını kutlayarak teşekkürlerini iletti. 

Ziyaret sonunda Emine Erdoğan’a, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü tarafından Lapta İşi hediye edilerek, anı fotoğrafları çekildi.

Misafirlere Kıbrıs çöreği, hellim, ceviz macunu, kahve, turunç macunu ve limonata ikram edildi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19