banner37
banner57

Erdoğan'dan Doğu Akdeniz resti: "Karşımıza çıkmak isteyen gelsin!"

banner25

Erdoğan'dan Doğu Akdeniz resti: "Karşımıza çıkmak isteyen gelsin!"
banner35
banner66
banner67

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki gerginlikle ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Anadolu'yu perişan bir şekilde terk etmek zorunda kalanların şimdi Ege'de sahte kabadayılık peşinde koşması, mezarlıkta ıslık çalma psikolojisinin tezahüründen başka bir şey değildir" diyen Erdoğan, "Korkunun ecele faydası yoktur. Türkiye Akdeniz'de de Ege'de de Karadeniz'de de hakkı olanı alacaktır" dedi.

"Muhataplarımızı kendilerine çeki düzen vermeye, mahvolmalarına yol açacak yanlışlardan uzak durmaya davet ediyoruz. Tükiye'nin artık sabrı sınanacak, kararlılığı, imkânları, cesareti test edilecek bir ülke olmadığını herkesin görmesini istiyoruz" diye devam eden Erdoğan, "Yaparız diyorsak yaparız ve bedelini de öderiz. Varsa bedel ödeme pahasına karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin; yoksa çekilsinler önümüzden biz kendi işimize bakalım" mesajını verdi.

ERDOĞAN'DAN DOĞU AKDENİZ KONUSUNDA SERT MESAJLAR

"Bizans'ın mirası Fatih Sultan Mehmet Han ile Osmanlı'ya geçmiştir. Bizans'ın varisliğine bile layık olamayanların bugün yine arkalarına Avrupalıları alarak korsanlık peşine koşmaları tarihten ibret alamadıklarının işaretidir.

Anadolu'yu perişan bir şekilde terk etmek zorunda kalanların şimdi Ege'de sahte kabadayılık peşinde koşması, mezarlıkta ıslık çalma psikolojisinin tezahüründen başka bir şey değildir. Korkunun ecele faydası yoktur. Türkiye Akdeniz'de de Ege'de de Karadeniz'de de hakkı olanı alacaktır. Boyun eğmeyeceğiz. Siyasi, askeri açıdan ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Muhataplarımızı kendilerine çeki düzen vermeye, mahvolmalarına yol açacak yanlışlardan uzak durmaya davet ediyoruz. Tükiye'nin artık sabrı sınanacak, kararlılığı, imkanları, cesareti test edilecek bir ülke olmadığını herkesin görmesini istiyoruz. Yaparız diyorsak yaparız ve bedelini de öderiz. Varsa bedel ödeme pahasına karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin; yoksa çekilsinler önümüzden biz kendi işimize bakalım."

Malazgirt Zaferi'nin 949. yıl dönümü dolayısıyla konuşan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

banner69
"Bizim siyasetimiz eser siyasetidir, hizmet siyasetidir. Tüm hayatlarını istismarla liyakârlıkla, yalanla geçirmiş olanlar eser siyasetinin manasını bilemez. Milletin sevinciyle sevinmeyi beceremeyenlerin gönüllerinin bağlı olduğu mecralar açıkça ortadadır. Bu coğrafya hem bizim hem insanlık için kutlu bir coğrafyadır. Hiçbir şey gibi Malazgirt Zaferi de kendi kendine ortaya çıkmış değildir. Gerisinde büyük bir kararlılık vardır."

"Bugün dahi birçok şehrimizde bir arada görebileceğimiz farklı medeniyet sembolleri bizim kadim anlayışımızın birer tezahürüdür. Biz de ayak bastığımız her yeri imar ederek adaleti tesis ederek gelecek nesillere emanet etmenin gayreti içindeyiz."

"BİZLER MİLLETÇE KENETLENDİĞİMİZ DÖNEMLERDE BÜYÜK ZAFERLER KAZANDIK."

Haçlı Seferleri batılının bilinçaltındaki İslam düşmanlığını en açık şekilde ortaya koyan tarihi hadiselerden bir tanesidir. Bu seferler neticesinde milyonlarca şehit verdik. Şehirlerimiz köylerimiz harap oldu. Baskınlara, salgın hastalıklar direnmek zorunda kaldık. Ama hiçbir zaman zalime boyun eğmedik, milletimize boyunduruk vuramadılar. Bizi bu topraklardan atmayı başaramadılar. Devletimizi yıkmaya muvaffak olamadılar."

KARADENİZ'DE KEŞFEDİLEN DOĞAL GAZ AÇIKLAMASI

"Karadeniz'de keşfettiğimiz doğal gaz rezervi milletimize uzun zamandır ihtiyacı olan morali ve kaynağı salmıştır."

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner18