banner37
banner57

Erhan Arıklı: "Çanakkale Zaferi, emsalsiz bir kahramanlık destanıdır"

banner25

Erhan Arıklı: "Çanakkale Zaferi, emsalsiz bir kahramanlık destanıdır"
banner29
banner66
banner67

Erhan Arıklı: "Çanakkale Zaferi, emsalsiz bir kahramanlık destanıdır"

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, "Çanakkale Zaferi, emsalsiz bir kahramanlık destanıdır" dedi.

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Çanakkale Zaferi'nin 106'ncı yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri anma günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajda 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni “emsalsiz bir kahramanlık destanı” olarak tanımlayan Arıklı, şunları kaydetti:

banner69
“Milletimizin kaderini tayin eden, şanlı tarihimizin ve de dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan Çanakkale zaferimiz, tarihte eşi olmayan emsalsiz bir kahramanlık destanıdır.

Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Silah Arkadaşları ve topraklarımızı vatan kılan Aziz Şehit ve Gazilerimizin manevi hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhları şad olsun. Çanakkale ruhunu, kutlu bir emanet gibi gönüllerimizde gururla taşıyacak, yeni nesillere miras bırakacağız.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18