Eroğlu: "İsteyen tecrübemden yararlanır"

Eroğlu: "İsteyen tecrübemden yararlanır"

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, UBP Onursal Genel Başkanı 3’ncü Cumhurbaşkanı, UBP Genel Sekreteri Taçoy ve UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Gardiyanoğlu dün gece Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa İlçe Başkanlığı tarafından Değirmenlik’te düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, Türkiye ile mali ve ekonomik işbirliği protokolünün imzalanmasının sadece kamu görevlilerinin maaş ödemeleri için değil tüm sektörler için büyük önem taşıdığına” işaret etti ve şunları söyledi:

“Anavatan Türkiye ile birlikte ülkedeki tüm kalıcı eserlerin altında imzası bulunan Ulusal Birlik Partisi, mevcut hükümetin başarısızlıkları karşısında halkın yeninden umudu haline gelmiştir. Bizim, planımız, projemiz hazırdır. En deneyimli kadrolar UBP’de vardır. Biz bu Devlet’e inandığımız, halkımızı sevdiğimiz için Devletimiz için, halkımız için hizmet etmeyi görev sayıyoruz. Yapamıyorlarsa, bırakacaklar, gidecekler. Düne kadar Nisan’da Türkiye protokol imzalanacak diyorlardı, şimdi Mayıs demeye başladılar. Yarın Haziran diyecekler. Bu protokol imzalanamıyorsa bize göre sorumlusu, protokole gereken önemi vermeyen, konunun üzerinde hassasiyetle durmayan hükümettir. Bir yıllık protokol istiyormuş bizim hükümet. Böyle bir şey olmaz. 3 yıllık olmalı ki, önünüzü göresiniz”

UBP Genel Başkanı Tatar, “ UBP’nin en büyük gücünün birlik beraberliği olduğuna “da dikkati çekti ve “bir birimize destek olarak yürürsek başaramayacağımız bir şey yoktur” dedi.

EROĞLU “İSTEYEN TECRÜBEMDEN YARARLANIR”

Ulusal Birlik Partisi Onursal Genel Başkanı 3’ncü Cumhurbaşkanı,  Derviş Eroğlu da yaptığı konuşmada kendisinin partiyi idare etmeye çalıştığına yönelik gazetelere yazı yazıldığına işaret etti ve böyle bir şeyin olmadığını” vurguladı.

Eroğlu şöyle konuştu:

“Benim tek bir düşüncem vardır o da, UBP’nin bugünlerden yarınlara doğru giderken daha güçlü olmasıdır. Yaşlandım ama ihtiyarlamadım. Yaşadığım sürece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne güç katan, halkımıza hizmet veren bir UBP görmek istiyorum. Benim derim bu. Yöneticilik, yönetme derim yok. Onları yaptım. Ben kimseye bir şey söylemem. Benim tecrübemden yararlanmak isteyen varsa ve bir şey sorar konuşurum. Son seçimlerde bana, ‘partinin oyları düşük, istediğimiz noktada değil, gel destek ver, mitinglere katıl dediler’ Kötü mü yaptım?”

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 18:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER