banner37
banner57

Ersin Tatar: "Koronavirüs, sağlık sisteminin ve sağlık çalışanlarının önemini bir kez daha gösterdi"

banner25

Ersin Tatar: "Koronavirüs, sağlık sisteminin ve sağlık çalışanlarının önemini bir kez daha gösterdi"
banner35
banner66
banner67

Ersin Tatar: "Koronavirüs, sağlık sisteminin ve sağlık çalışanlarının önemini bir kez daha gösterdi"

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Dünya Sağlık Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda "2019 Aralık ayından bu yana yaşanan koronavirüs salgını sağlık sisteminin sağlık çalışanlarının insan hayatında ne denli önemli bir yeri olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Dünya Sağlık Günü dolayısı ile yaptığı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütünün anayasasının kabulünün ardından 1948 yılında çalışmalarına başlamasına atfen her yıl 7 Nisan tarihi Sağlık Günü ve bugünü izleyen hafta Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmakta olduğunu belirti.

Cumhurbaşkanı, "2019 Aralık ayından bu yana yaşanan Covid-19 salgını sağlık sisteminin sağlık çalışanlarının insan hayatında ne denli önemli bir yeri olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir" dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar açılamasına şöyle devam etti:

"Sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir insan hakkı olduğuna dikkat çekmeyi amaçlayan Dünya Sağlık Günü ile, sağlıklı topluma sahip olmak için toplumların en küçük yapı taşı olan bireylerin sağlıklı olması gerekliliğinin altını çizmektedir.

banner69
Bu çerçevede sağlık alanındaki bilgi, beceri ve emeğiyle insan sağlığına hizmet eden sağlık çalışanları, içinde yaşadığı topluma önemli bir hizmet sunmaktadır.

K.K.T.C’de ilk covid - 19 vakasının görülmesini takip eden ilk aylarda Başbakanlığım döneminde K.K.T.C olarak Dünya Sağlık Örgütüne başvurulmuş ve DSÖ'ye katılan devletlerden biri olmak için adım atmıştır.

İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde Covid-19’a karşı mücadele edilmesi ve toplumumuzun sağlıklı bir geleceğe sahip olması için başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere tüm sağlık çalışanları canlarını hiçe sayarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, sağlığımızı, hayatımızı emanet ettiğimiz tüm sağlık çalışanlarının öncelikle 7 Nisan Dünya Sağlık Gününü ve Sağlık-Sosyal Güvenlik haftasını kutlar, sağlık hizmetlerinin yürütülmesindeki özverili gayretlerinden dolayı teşekkür ederim."

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18