banner37
banner57

Ersin Tatar: “Mücahit ile Mehmetçik kucak kucağa yatıyor"

banner25

Ersin Tatar: “Mücahit ile Mehmetçik kucak kucağa yatıyor"
banner29
banner66
banner67

Ersin Tatar: “Mücahit ile Mehmetçik kucak kucağa yatıyor"

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. Katıldığı törende Tatar, Anıt Özel Defterine “Mücahit ile Mehmetçik kucak kucağa yatıyor" ifadelerini yazdı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Boğaz Şehitliği’nde düzenlenen anma törenine katılan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Anıt’a çelenk koyarken, Anıt Özel Defteri’ni de imzaladı.

Cumhurbaşkanı Tatar tarafından, Boğaz Şehitliği’nden alınan toprak Anıtkabir’e gönderilmek üzere Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Sn. Ali Murat Başçeri’ye teslim edildi.

“MÜCAHİT İLE MEHMETÇİK KUCAK KUCAĞA YATIYOR"

banner69
Cumhurbaşkanı Tatar, Anıt Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Dünyanın en güçlü ordularına karşı, Türk askerinin büyük bir kahramanlık ve destansı bir direnişle yarattığı 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümündeyiz. Bu büyük zafer, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi veren, dünya ulusları ile mazlum halklara ilham kaynağı olurken, Türk ulusunun esir edilemeyeceğini, Türk vatanının parçalanamayacağını göstermiştir.

‘Çanakkale Geçilmez’ söylemi sadece bir söylem değil, Türk direnişinin, vatan, özgürlük ve bağımsızlık sevdasının ifadesidir. Bu zafer ve bu söylem Kıbrıs Türk halkının da hala daha devam etmekte olan mücadelesinde en büyük güç ve ilham kaynağıdır.

Özgürlük, bağımsızlık ve vatan uğruna toprağa düşen ve burada kucak kucağa yatan Mehmetçik ile Mücahitlerimiz direnişimizin ve Anavatan Türkiye ile sarsılmaz bağlarımızın simgesidir. Burada yatan şehitlerimiz bizim ve Türk ulusunun evlatlarıdır. Onlar sadece bu toprakta değil, Kıbrıs Türk halkının bağrında yatmaktadır. Sonsuza kadar da bu böyle olacaktır.

Tüm şehitlerimize Tanrı’dan rahmet dilerken, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18