banner2
banner57

Ersin Tatar: “Saray çocuğu değilim, her gün mandıradayım; Zaten kim bilir ne zaman biter…”

banner25

Ersin Tatar: “Saray çocuğu değilim, her gün mandıradayım; Zaten kim bilir ne zaman biter…”
banner35
banner66

Ersin Tatar: “Saray çocuğu değilim, her gün mandıradayım; Zaten kim bilir ne zaman biter…”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği, kamuoyunda “Yavru Saray” olarak adlandırılan proje hakkında kendisine haksızlık yapıldığını ifade ederek “Saray çocuğu değilim, her gün mandıradayım; Zaten kim bilir ne zaman biter…” diye konuştu.

BRT ekranlarında dün akşam canlı özel yayına katılan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yeni Saray Müjdesi konusunda kendisine haksızlık yapıldığını, kendisinin zaten bir konutu olmayacağını, bunu istemediğini, Girne’de evinde yaşayacağını, gidip geleceğini ifade ederek “Saray çocuğu değilim, her gün mandıradayım; Zaten kim bilir ne zaman biter… 3 yıl mı 4 mü bilemem” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, kendisine bu konuda haksızlık yapıldığının altını çizdi.

Ersin Tatar, projenin ne zaman biteceğine ilişkin de belirsiz bir durum olduğuna işaret ederek şöyle konuştu:

“Tatar konut yapacak falan derler… Ben Girne’de, evimde kalacağım. Niyetim yoktur… Bir toplantı salonu lazım ama… 200 kişinin gelip senfoni orkestrasını dinleyebileceği, muhtarları çağırabileceğim veya sivil toplumu davet edebileceğim bir alan.. Bir tek onu söyledim. Gelin görün Cumhurbaşkanlığı personeli nerede çalışıyor şu an… Bu devletin Cumhurbaşkanlığının, yabancıların da gidip gelebileceği bir yer olması en doğrusudur.. Madem tanınma yolundayız… Aynı yerde bir de meclis… Vekiller ister bir çalışma odaları olsun… Ben kendime saray falan niyetim yoktur. 300-350 dönüm park olacak park… Ben bir gece mandıradayım, bir gece köy kahvesindeyim. Öyle ben saray çocuğu değilim… Bana bu denli haksızlık yapmasınlar. Bu devlet projesidir. Bu ne zaman başlar biter… 3-4 sene olur. Ben görmeye de bilirim.. Her şeyi ile de güzel olur diye düşünürüm…”

“BAŞBAKAN Ersan Saner İLE ARASINDA SORUN VAR MI?”; “BAZILARI HA BİRE DÜRTÜYOR”

Başbakan Hamza Ersan Saner ile arasının iyi olmadığı yönünde bir soru üzerine ise Ersin Tatar, basını hedef aldı.

“Ha bire dürtenler var” diye konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, konu hakkında “Bu konuyu karıştıranlar çok... Bazıları ha bire dürtüyor. Yanlış yapıyorlar. Bunlar yakışıksız, hiçbir derdim de yoktur kendisi ile.. Olamaz da.. Çok da memnun olduğumu da ifade edebilirim. Dış politikada yüzde yüz bir desteğim vardır. her gün de görüşüyorum kendisi ile…” ifadelerini kullandı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19