banner5

Ersin Tatar: “Tüketicilere doğru ve kaliteli hizmetler verebilmek için sağlam bir ekonomi şart”

Ersin Tatar: “Tüketicilere doğru ve kaliteli hizmetler verebilmek için sağlam bir ekonomi şart”
banner35
banner66

Ersin Tatar: “Tüketicilere doğru ve kaliteli hizmetler verebilmek için sağlam bir ekonomi şart”

Tüketicilerin yasalarla korunmasında, sağlam bir ekonominin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, sağlam bir ekonomide tüketicilere doğru ve kaliteli hizmetin verebileceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 15 Mart Tüketici Hakları Günü dolayısıyla Hasan Yılmaz Işık başkanlığındaki KKTC Tüketiciler Derneği Yönetim Kurulu’nu kabul etti.

Cumhurbaşkanı Tatar kabuldeki konuşmasında, Tüketici Hakları Günü’nde Tüketiciler Derneği’nin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, derneğin yıllardan beridir yaptığı çalışmalarla tüketici haklarının korunarak ekonomik çarkların dönmesinde kalıcı ve önemli hizmetler verdiklerini belirtti ve bu çalışmaların devam etmesi temennisinde bulundu.

“TÜKETİCİLERE DOĞRU VE KALİTELİ HİZMETLER VEREBİLMEK İÇİN SAĞLAM BİR EKONOMİ ŞART”

Cumhurbaşkanı Tatar, ekonomik hayatın pandemi sonrası yükselişe geçmesiyle, yatırımlar ve istihdamlarla tüketimin artacağını söyleyerek, ekonominin gelişmesiyle kazanç ve refahın artacağına işaret etti. Tüketicilerin yasalarla korunmasında, sağlam bir ekonominin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, sağlam bir ekonomide tüketicilere doğru ve kaliteli hizmetin verebileceğini kaydetti.

Kıbrıs konusu ve 5+BM toplantı hazırlıklarına da değinen Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti ile yapılan istişarelerle artık Kıbrıs’ta yan yana yaşayan iki devletin iş birliğini içeren bir anlaşma istediklerini yineledi. Kıbrıs’ta iki halk olduğunu, karşı tarafın buna saygı göstermesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “Artık bu pozisyondan geri adım atmayı düşünmüyoruz. Hak egemenliğe dayalı değilse, hak değildir. Haklarımızın tescil edilebilmesi için mutlaka egemenliğe dayalı olması lazımdır ” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk tarafının uluslararası statüsünün Kıbrıs Rum tarafı kadar eşit olması koşullarının sağlanmasının gerekliliğini vurgulayarak, Kıbrıslı Türklere uygulanan izolasyonların kaldırılmasına yönelik verilen vaatlerin tutulmadığını hatırlattı.

“ŞİMDİYE KADAR İYİ ÇOCUK OLDUK DA NE OLDU”

Cumhurbaşkanı Tatar, “Kıbrıslı Türkler şimdiye kadar iyi çocuk oldu. İyi çocuk olduk da ne oldu?” diye sorarak Rum tarafının adanın tek egemeni gibi tutum sürdürdüklerini belirtti. “Bizim politikamız biat değildir” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk halkının hiçbir zaman karşı tarafa yama olmayacağını vurguladı. Cumhurbaşkanı, “Onurlu ve haysiyetli bir politika izleyerek kendi devletimize sahip çıkarak Doğu Akdeniz’in bu önemli noktasında Türkiye ile birlikte ulusal çıkar ve menfaatlerimiz için sonuna kadar çalışacağız” dedi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116