banner2
banner57

Esendağlı: “YİM KIB-TEK aleyhine ara emri verdi, bugün mahkemelerin elektrikleri kesildi”

banner25

Esendağlı: “YİM KIB-TEK aleyhine ara emri verdi, bugün mahkemelerin elektrikleri kesildi”
banner29
banner66

Esendağlı: “YİM KIB-TEK aleyhine ara emri verdi, bugün mahkemelerin elektrikleri kesildi”

Barolar Birliği Başkanı Esendağlı, dün Yüksek İdare Mahkemesi’nin KIB-TEK aleyhine yakıt alımı ile ilgili ara emri verdiğini, bugün ise mahkemelerin elektrik enerjisinin kesildiğini belirterek, “mahkemelere gözdağı” yorumunda bulundu.

Yüksek İdare Mahkemesi’nin, KIB-TEK’in TPIC adlı şirketten ihalesiz yakıt alımı yapmasıyla ilgili olarak ara emri kararı vermesinin ardından, dün Girne Kaza Mahkemesi’nin, bugün de Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin elektrik enerjisi kesildi.

Konuyla ilgili Kıbrıs Potası’na konuşan Barolar Birliği Başkanı Avukat Hasan Esendağlı, “mahkemelere gözdağı” yorumunda bulundu, mahkemenin elektrik faturasının her ay düzenli bir şekilde Maliye Bakanlığı tarafından ödendiğini ve borcun olmadığını söyledi.

Mahkemedeki işlemelerin jeneratör desteğiyle devam ettiğini aktaran Esendağlı, Yüksek İdare Mahkemesi’nin kararının hemen ardından böylesi bir olayın yaşanmasını manidar olarak niteledi.

Esendağlı ayrıca, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın emri üzerine elektriğin kesildiği yönünde iddiaların bulunduğunu da belirtti.

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden de açıklama yapan Esendağlı, “Dün Yüksek İdare Mahkemesi, KIB-TEK aleyhine hukuka aykırı ve kirli yakıt alımı ile ilgili ara emri verdi. Bugün Mahkemelerin elektrikleri KIB-TEK tarafından kesildi. İçinde bulunduğumuz son durum bu!” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021, 10:43
banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19