banner37
banner22

Esentepe'de çöp eve belediye müdahale edecek

banner25

Esentepe'de çöp eve belediye müdahale edecek
banner35

Esentepeli bir vatandaş, uzun zamandan beridir bölgede yaşanan garip bir olayı Haberci’ye anlattı. Bölgede yaşayan Almanya uyruklu bir kadının, çöp toplayıp evine yığdığını söyleyen vatandaş, kadının ruh sağlığının bozuk olabileceğini iddia etti. Konuyla ilgili olarak bilgi aldığımız Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan da olayı doğruladı. Başkan Erdoğan, bugün sabah çöpleri toplayacaklarını söyledi.

“SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR”

Başkan Erdoğan, söz konusu kadının 15 yıl önce Almanya’dan gelip, Esentepe’ye yerleştiğini ifade etti. Erdoğan, “Belediyeler Yasası’nın 25. Maddesi uyarınca ‘vatandaşın sağlığını tehdit edeceği durumlarda belediye müdahale eder’ şeklinde ibare vardır. Bu durum oradaki bölgede de sağlık açısından tehdit oluşturduğu için biz de müdahale edeceğiz. 2-3 senedir bu çöpleri topluyoruz ama bu sefer sadece balkondaki değil, evin içindeki çöpleri de alacağız” dedi.

 “ÇÖPE DOKUNANA SALDIRIYOR”

Kadının çöplere dokunana saldırdığını söyleyen Erdoğan, “Çöplere dokunulduğu zaman saldıran bir kişi, kıyameti koparıyor. Önceki yıllarda alındığı zaman da huysuzluk yapmıştı. Belediye ekipleriyle birlikte evdeki çöpleri alacağız. Sürekli olarak bunu yapıyor. Polisi de çağıracağız ama yeterli olacak mı bilmem. Belediye müdahale eder ama evin içine ilk kez gireceğiz” dedi.

kaynak:haberci

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18