banner37
banner57

Faiz Sucuoğlu: "Adaylıktan çekilmem benim kusurumla ilgili değil, farklı bir adayın hasbelkader tercih edilmesiyle ilgili"

banner25

Faiz Sucuoğlu: "Adaylıktan çekilmem benim kusurumla ilgili değil, farklı bir adayın hasbelkader tercih edilmesiyle ilgili"
banner35
banner66
banner67

UBP’de genel başkanlık için yeniden aday olacağını açıklayan Faiz Sucuoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kararının genel başkanlık için olduğunu, Başbakanlık görevini geri planda tuttuğunu vurguladı.

Adaylıktan çekilme kararının kendi kusuruyla ilgili olmadığını ifade eden Sucuoğlu, "Bu süreçte çekilmek konusunda telkinin iddia edildiği ve üzerime yapıştırılmaya çalışıldığı gibi benim bir kusurumla ilgili değil, farklı bir adayın o aşamada hasbelkader tercih edilmesi nedeniyle olduğunu da öğrenmiş bulundum" dedi.

Sucuoğlu’nun açıklaması şöyle:

“İlk sırada tamamladığım UBP Olağanüstü kurultayı sonrasında yaşanan gelişmeler herkesin malumudur.

Bu süreç içerisinde partinin birlik ve bütünlüğü için adaylıktan çekilmem konusunda gelen telkin ve tavsiyelere kulak vermiş ve bu konuda bir karar vermiştim.

Kazanma noktasına son derece yaklaştığım UBP Genel Başkanlığı yarışından çekilmem sonrasında canım kadar sevdiğim partimin çalkantılar içerisinde yok oluşa doğru sürüklendiğini, istifaların bir biri ardına gelmeye başladığını ve partili kardeşlerimin büyük bir hayal kırıklığı içerisinde olduğunu üzülerek birkaç gün izlemek zorunda kaldım.

banner69
"ADAYLIKTAN ÇEKİLMEM BENİM KUSURUMLA İLGİLİ DEĞİL"

Diğer taraftan bugüne kadar şerefle taşıdığım adımın olmadık dedikodulara malzeme yapılması da beni son derece rahatsız etmiştir.

Bu süreçte çekilmek konusunda telkinin iddia edildiği ve üzerime yapıştırılmaya çalışıldığı gibi benim bir kusurumla ilgili değil, farklı bir adayın o aşamada hasbelkader tercih edilmesi nedeniyle olduğunu da öğrenmiş bulundum.

Bu aşamada Ulusal Birlik Partisi tabanına olan saygım, ülkeme ve Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’ne olan sevgim nedeniyle Cumartesi günü yapılacak Olağanüstü Kurultayda aday olmaya karar verdiğimi partililerim ve kamuoyu ile paylaşmak isterim.

"KARARIM GENEL BAŞKANLIK İÇİN, BAŞBAKANLIĞI GERİ PLANDA TUTUYORUM"

Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın hükümeti kurma görevi verdiği kardeşim Ersan Saner’in bu çalışmalarına herhangi bir sekte vurmayacak olan bu kararım, partimin Genel Başkanlığı içindir, Başbakanlık ya da farklı bir görev benim için geri planda olduğunun da bilinmesini isterim.

Mücadelemiz partimiz Ulusal Birlik Partisi içindir, mücadelemiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içindir ve bu mücadeleden vazgeçmeyeceğimin bilinmesini isterim.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner18