banner2
banner11

GAÜ ile ABD Arizona Üniversitesi arasında global kampüs ortaklığı

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) yükseköğretimde kutladığı 35. yılında, uluslararası vizyonunu genişleterek, dünya çapında kendini kanıtlamış, 1885 yılında kurulan ABD'nin köklü devlet üniversitelerinden Arizona Devlet Üniversitesi ile global kampüs ortaklığına imza attı.

GAÜ ile ABD Arizona Üniversitesi arasında global kampüs ortaklığı

Dünya üniversiteler sıralamasında ilk yüzde 1 de , ABD Üniversiteler arasında ilk 10 , NASA Araştırma programlarında yer alan Arizona Üniversitesi, "Global Kampüs ortaklığı , BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi olan dünyaya erişilebilir ve kaliteli eğitim sağlama amacına ulaşmak için de anlamlı ve uzun vadeli bir birlikteliğin oluşturulması yönünde atılıyor .

GAÜ ile Arizona Üniversitesi işbirliğinde ortaya koyulan ve Arizona Üniversitesi'nin 150'den fazla programının GAÜ bünyesinde öğrencilere sunulacağı ortaklık ile, bu programlardan mezun olan öğrenciler, Arizona Üniversitesi Diplomasına sahip olacak.

GAÜ ve Arizona Üniversitesi arasında gerçekleşen Global Kampüs Ortaklığı ile ilgili detayların paylaşılacağı basın toplantısı gerçekleşecek.

Toplantı 18 Mayıs Pazartesi günü saat 11.00’de GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Sağlık Fakültesi Konferans Salonu’nda (Millenium Binası) yapılacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner9