banner5
banner57

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 6. Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’nde KKTC’yi temsil ediyor

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 6. Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’nde KKTC’yi temsil ediyor

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 6. Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’nde KKTC’yi temsil ediyor

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Avrasya Yükseköğretim Zirvesi'ne, KKTC’yi temsilen konuşmacı olarak GAÜ Kurucu Rektörü ve Kıbrıs Üniversiteler Birliği Başkanı Serhat Akpınar katılıyor.

Avrasya Üniversiteler Birliği (EURAS) tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen ve Pandemi’den dolayı online olarak düzenlenen; Türkiye Cumhuriyeti’nden Bakanlar ve üst düzey devlet yetkililerinin yanında, dünya çapında büyük başarılara imza atmış bilim insanlarının katılım gösterdiği,  “Avrasya Yükseköğretim Zirvesi” ne (EURIE-Online Summit 2021), KKTC’yi temsilen konuşmacı olarak GAÜ Kurucu Rektörü ve Kıbrıs Üniversiteler Birliği Başkanı Serhat Akpınar katılıyor.

3 gün sürecek olan “6. Avrasya Yükseköğretim Zirvesi”nin ilk günü; EURAS ve EURIE Genel Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın’ın konuşması ile başlarken, TC Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TC Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve TİM Başkanı İsmail Gülle konuşma gerçekleştirdi.

Dünya çapında 400’ün üzerinde üst düzey Akademisyen ve Devlet Adamının katılım gösterdiği Zirvede, 145 konuşmacı ile 56 oturum gerçekleşecek.

GAÜ Kurucu Rektörü ve Kıbrıs Üniversiteler Birliği Başkanı Serhat Akpınar, “Dijitalleşme ve Uluslararasılaşma” ana başlığında; “Dijital Dönüşüm Çağında Erişimi ve Kapsayıcılığı İyileştirme: Arizona Üniversitesi’nin Küresel Programları” konu başlığında; Arizona Üniversitesi’nden Brent White’ın moderatörlüğünde, Pakistan Superior Üniversitesi’nden Nizam Ud Din ile birlikte konuşma gerçekleştirecek. 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18