banner37
banner22

Gazi Baf Dayanışma Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Temsilcileri Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim F. Benter’i Ziyaret Etti.

banner25

Gazi Baf Dayanışma Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Temsilcileri Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim F. Benter’i Ziyaret Etti.
banner29

Gazi Baf Dayanışma Derneği Başkanı Türkay TOKEL ve Yönetim Kurulundan Ahmet HAMDİ ile birlikte Yönetim Kurulu üyesi Muammer GÜNEŞ Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim F. Benter’i makamında ziyaret ederek kuruluş amaçlarını ve üstlendikleri misyon ile ilgili bilgi verdi.

Ziyaret esnasında söz alan Gazi Baf Dayanışma Derneği Başkanı Türkay TOKEL;

 Kıbrıs Türkü’nün varoluş mücadelesi esnasında şehit düşen vatandaşlarımızın isimlerini sonsuzlaştırmak için, 1964 yılında Gazi Baf Sancaktarlığı tarafından mütevazı bir anıt inşa edildiğine dikkat çekerek, uzun yıllardan sonra 21 Nisan 2019 tarihinde 350 kişilik kafile ile şehitliği ziyaret etme fırsatı yakaladıklarını belirtti. Şehitliğin, şehitlik anıtı vasfından çıktığını belirten Gazi Baf Dayanışma Derneği Başkanı şehitliği tekrar düzenleyip, şehit türbelerinin yenilenmesi için Vakıflar İdaresi Genel Müdüründen destek talebinde bulundu. Amaçlarının Kıbrıs Türk halkı için canını veren Baf Kasabasında şehit düşen şehitlerimizin isimlerini Güneyde onlara yakışır bir şekilde yaşatırken Kuzeyde ise Gazi Baf a bağlı köylerde şehit düşen vatandaşlarımızın isimlerini sonsuzlaştırmak olduğunu yineleyen Tokel, Güzelyurt’ta yapılması öngörülen şehitlik için düzenlenen yarışma içinde Genel Müdür Sn. Benter’e ayrıca bilgi verdi.

Baf kökenli bir ailenin çocuğu olan Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim F. Benter ise konuşmasına başlarken duygular anlar yaşandı. Genel Müdür Müdürü Prof. Dr. İbrahim F. Benter amaçlarının ada çapındaki Türk-Müslüman kimliğinin bıraktığı izlere sahip çıkarak onları ölümsüzleştirmek olduğunu belirtti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18