Gazimağusa Hastanesi Başhekimi Görevden Alındı

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile basına bilgi veren Gazimağusa Başhekimliğine vekalet eden Dr. Hakkı Serhat Tulay kamuoyuna doğruları açıkladığı için Lefkoşa’ya makamına çağıran ve basın yolu ile kamuoyuna açıklamalarda bulunan Gazimağusa Başhekimliğine vekalet eden Dr. Hakkı Serhat Tulay Hakkı Serhat Tulay Sağlık Bakanı Filiz Besim tarafından az önce görevinden alındı.

Gazimağusa Hastanesi Başhekimi Görevden Alındı

Gazimağusa Hastanesi Başhekimliğine vekalet eden Dr. Hakkı Serhat Tulay’ı görevden alan Filiz Besim basına ve kamuoyuna yaptığı açıklamalar neticesinde görevinden alındığı gelen bilgiler arasında. Görevden alınan Hakkı Serhat Tulay’ın yerine ise Dr. Nil Ergün’ü atadı. Geçtiğimiz aylarda başhekim atanması konusunda hastane yönetim kurulu Dr. Nil Ergün’e onay vermemiş ve yerine Hakkı Serhat Tulay atanmıştı.

Bilindiği üzere KKTC’de gribal enfeksiyon hastalığının sadece Gazimağusa Hastanesine günlük yüzün üzerinde müracaat yapılmakta olduğunu ve bunlardan % 80 inin H1N1 (domuz gribi) olduğunu açıklayan Gazimağusa başhekimliğine vekalet eden Dr. Hakkı Serhat Tulay vatandaşların dikkatli olmalarını mümkünse kimseler ile tokalaşmamaları söylemişti. Gazimağusa Başhekimliğine vekalet eden Dr. Hakkı Serhat Tulay Gazimağusa hastanesi personelinin özverili çalışmaları ve hemşirelerin hasta olmalarına rağmen görevleri başında olup işlerine devam etmeleri hasta olan vatandaşlar tarafından takdir toplamıştı. (MHA)

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 10:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER