banner5

Girne'de 389 iş yeri denetlendi: 9 iş yerine ihbar verildi, 1 iş yerinin de faaliyetleri durduruldu

Girne'de 389 iş yeri denetlendi: 9 iş yerine ihbar verildi, 1 iş yerinin de faaliyetleri durduruldu

Girne Belediyesi gıda denetimleri ve koronavirüs kontrollerine devam ediyor...

Girne Belediyesi, sağlık ve hijyen kontrollerinde; gıda ile ilgili işletmelerde, genel çalışma alanlarının temizliği, alınan hijyen ve Koronavirüs önlemleri, çalışan personelin hijyen önlemleri ve gıda güvenliği unsurları denetlemelerini artırdı.  Tespit edilen uygunsuzlukların giderilmesi için işletmelere verilen uyarıların yanında, işletmede insan sağlığını tehlike altında bırakan durumların tespitinde; işletmeye kapatma cezaları uygulandı.

Girne Belediyesi Sağlık Şubesi ve Zabıta Kent Güvenliği Birimi ekiplerinin 27 Ocak- 02 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirdiği denetimlerde toplam 389 iş yeri denetlendi.

Denetimler kapsamında 9 iş yerine eksikliklerinden dolayı ihbar verildi, 1 iş yerinin faaliyeti durduruldu, 2 iş yerine Koronavirüs kurallarına uymadıklarından dolayı toplam 7 bin 640 TL para cezası kesildi.

Girne Belediyesi Sağlık Ekipleri, iş yerlerinin Koronavirüs pandemisine karşı almış oldukları tedbirleride kontrol ediyor.

Sağlık Bölümü ekipleri rutin olarak gerçekleştirdikleri denetimlerinde ayrıca iş yerlerinin Koronavirüse pandemisine karşı almış oldukları tedbirleri de kontrol ediyor.

Bu çerçevede ekipler,  27 Ocak- 02 Şubat tarihlerinde gerçekleştirdikleri denetimlerde, Koronavirüse karşı hem iş yeri çalışanlarının, hem de vatandaşların korunmasına yönelik alınması gereken tedbirler ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili bilgiler verdi.

Girne Belediyesi Sağlık Bölümü ve Zabıta Amirliği’nin, koordineli çalışması ile yapılan bu denetimlerde, ilk etapta gerekli uyarıları yapan ekipler, uyarı yapılıp buna uymayan iş yerlerinin kapatılması da dahil olmak üzere çeşitli yaptırımları uygulamaya koyuyor.

“HALKIMIZIN SAĞLIĞI BİZİM EN HASSAS ÇİZGİMİZ…”

Konu ile ilgili açıklama yapan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü; "Belediye Sağlık ve Zabıta Birimlerimiz, yapmış oldukları kontrollerde, işletmelerin gereken tedbirleri alıp almadığı ve Koronavirüs kurallarına uyulup uyulmadığını denetleniyor. Halkımızın sağlığı bizim en hassas çizgimiz olmuştur, böyle de devam edecek” dedi.

Güngördü; Belediyelerin Resmi Gazete ’de yayımlanan kararda, 28 belediyenin bazı personellerinin, Bulaşıcı Hastalıklar Yasası’nda öngörülen idari para cezası verme, kapatma cezası verme, organizasyon ve etkinlikleri durdurma yetkisi  

kullanabileceği hatırlatarak,  Koronavirüse karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili çeşitli yaptırımları uygulamaya koyduklarını kaydetti.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18