banner37
banner57

Girne'de yarın kan bağış kampanyası düzenleniyor

banner25

Girne'de yarın kan bağış kampanyası düzenleniyor
banner35
banner66
banner67

Girne Belediyesi ve Belpaz çalışanları kan bağışı konusunda bilgilendirildi.

Girne Belediyesi yönetici ve personeli ile Belpaz Şirketi çalışanları, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay'ı tarafından kan bağışı konusunda bilgilendirildi.

Bugün (27 Ağustos 2020) gün içerisinde yapılan bilgilendirme seminerleri Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay'ı Kan Bağışçısı Kazanım Personeli Şerife Tutku tarafından verildi.

Girne Belediyesi'nden yapılan açıklamada, 28 Ağustos 2020 Cuma saat 08:00-16:00 saatleri arasında iki kurum işbirliğinde Girne Ramadan Cemil Meydanı'nda kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Kan bağışına belediye çalışanlarının da destek vereceği ifade edilirken, tüm halka da duyarlı olması konusunda çağrıda bulunuldu.

“ACİL DEĞİL SÜREKLİ İHTİYAÇ”

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay'ı Kan Bağışçısı Kazanım Personeli Şerife Tutku, Covid 19 salgınından dolayı kan bağışlarında azalma yaşandığını, bunun da stokları kritik seviyelere düşürdüğünü kaydetti. Kan’ın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu belirten Tutku, düzenli kana ihtiyaç duyan hasta gruplarının tedavilerinin aksadığını söyledi.

banner69
“ZOR GÜNLERDE HERKES BİRLİK OLMALI”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, kan bağışının önemi ve toplumsal dayanışmaya dikkat çekerek,  bu zor günlerde herkesi birlik olmaya çağırdı.

Ülkenin kan ihtiyacının karşılanmasına yönelik toplumun her kesiminin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğine işaret ederek, Girne Belediye personeli ve Belpaz çalışanlarının, kampanyaya destek verecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KİMLER KAN BAĞIŞI YAPABİLİR?

18-65 yaş arası 50 kilo üzeri her sağlıklı birey (erkekler 3 ay ara ile, kadınlar 4 ay ara ile) kan bağışında bulunabilir.

Kan bağışından önce yemek yenilmesi, bir gece önce 4 saatten fazla uyku uyunması ve son 24 saat içerisinde alkol tüketiminin olmaması gerekmektedir.

Bağışçılar kan bağış formu doldurulduktan sonra, sağlık kriterlerinin uygun bulunması durumunda kan verebilirler.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner15

banner18