banner2
banner57

Girne’de 554 iş yeri denetlendi, 1 iş yeri kapatıldı

banner25

Girne’de 554 iş yeri denetlendi, 1 iş yeri kapatıldı
banner29
banner66

Girne Belediyesi,  açık olan işyerlerinin koronavirüs önlemleri ile ilgili denetimlerine devam ediyor... Denetlenen 554 iş yeri içerisinden koronavirüs önlemlerine uymayan bir iş yerinin faaliyetleri durduruldu.

Girne Belediyesi, Sağlık ve Zabıta Şube Ekipleri; tam kapanma günleirini yaşadığımız bugünlerde elzem faaliyetlerini sürdüren ticari işletmeler ve marketlerin işletmelerin denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

554 İŞ YERİ DENETLENDİ, 1 İŞ YERİNİN FAALİYETLERİ DURDURULDU

Girne Belediyesi Sağlık Bölümünden alınan bilgiye göre 3-11 Şubat tarihleri arasında yapılan denetimlerde, genel hijyen ve Koronavirüs önlemleri konularında kontroller yapılmış, Koronavirüs önlemlerini uygulamayan 1 iş yeri kapatılarak faaliyetleri durduruldu. 3 Market işletmesinde, raf satışlarında sağlığa uygun olmadığı tespit edilen çeşitli gıda ürünlerine el konuldu

Sağlık ve Zabıta Şube Ekipleri, bu süre içerisinde toplamda 554 iş yeri denetimi gerçekleştirmiş ve işletmelerin genel Koronavirüs önlemlerine uygunluğu kontrol edildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü; “Koronavirüs mutasyonlu virüsünün Ülkemizde tespit edilmiş olması; Covid önlemlerine çok sıkı şekilde uymamız gerektiğini gösteriyor. Halkımızın sağlığı için alınması gereken tüm önlemler konusunda sorumluluk ve hassasiyetle çalışmalarımızı bizler de yoğunlaştırdık.” dedi.

Güngördü, halkı, tedbir olarak yapılan tüm uyarıları dikkate almalarını ve korunmak için bireylerin ellerini sık sık yıkamalarını, maskenin ağız ve burnu kapatacak şekilde doğru ve devamlı kullanılmasını özellikle, kapalı alanlarda 15 dakikadan fazla süre kalınmaması, market alışverişlerine ev halkını temsilen sadece bir kişinin gitmesi ve market alışverişini en kısa sürede tamamlayacak şekilde özen göstermesi ve bireyler arasındaki mesafe kurallarına uyum göstermenin önemini bir kez daha hatırlattı.

Başkan Güngördü, halka çağrı yaparak ‘lütfen evimizde kalalım ve hem kendimizi hem de tüm sevdiklerimizi salgından koruyalım’ dedi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19