banner2
banner11

"Göç Psikolojisi Belgeseli” onuncu kez birincilik kazandı

"Göç Psikolojisi Belgeseli” onuncu kez birincilik kazandı

Yönetmenliğini Kıbrıs Postası köşe yazarı Ferhat Atik’in yaptığı, göç ve göçmen psikolojisini anlatan “Göç Psikolojisi Belgeseli”ne Madras İndependent Film Festivali’nde birincilik ödülünü kazandı.

Yönetmenliğini Kıbrıs Postası köşe yazarı Ferhat Atik’in yaptığı, göç ve göçmen psikolojisini anlatan “Göç Psikolojisi Belgeseli”ne Madras İndependent Film Festivali’nde birincilik ödülünü kazanarak festivallerde 10’uncu kez birincilik kazandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ferhat Atik şunları söyledi: “Bu ödüllerle, bir yandan üretilene duyulan saygının hoşnutluğunu yaşıyorum, diğer yandan dünyanın neresinde proje yapsam ya da dünyanın neresinden ödül alsam, içinde ülkemden beslendiğim köklerimin yer almasının heyecanını yaşıyorum.

Esas mesele ruhumu besleyen ülkemde, biz de vardık diyecek kadar temsiliyet taşıyabilmek. Ve mutlu eden şey ise sadece üretmek, ödül almak falan değil; hayatımı yaşadığım bu coğrafyada, doğduğumdan bugüne edindiğim dostlarıma sadece birkaç sözcük mesafede yaşamaya devam edebilmek. Çocukluğumun ve tüm hayatımın geçtiği sokaklardan dilediğim zaman geçebilmek. Esas mesele bunlar.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner9