banner37
banner57

Güney Kıbrıs’ta pazartesi yapılan testlere virüs bulaştı

banner25

Güney Kıbrıs’ta pazartesi yapılan testlere virüs bulaştı
banner29
banner66
banner67

30 pozitif vakanın, yapılan ikinci testle, 26’sı negatif, 1’i pozitif çıktı. 3 test henüz sonuçlanmadı.

Güney Kıbrıs’ta Pazartesi duyurulan 30 pozitif vakaya yeniden yapılan test sonucunda sadece 1 kişinin pozitif, 26 kişinin ise negatif olduğunun belirlendiği açıklandı.

Sağlık Bakanlığı, konuyla ilgili açıklamasında, vaka sayısındaki dikkat çekici artıştan dolayı başlattığı soruşturma sonunda, sözleşmeli bir özel laboratuvarda yapılan sözkonusu testlere virüs bulaştığının belirlendiğini belirtti.

banner69
Rum radyosunun haberine göre, 24 Ağustos’ta yurtdışından dönen 30 kişide yeni tip Koronavirüs tespit edildiği açıklamasını geri çeken Sağlık Bakanlığı, yapılan yanlıştan dolayı özür diledi.

Bakanlık açıklamasında, 24 Ağustos’ta 17’si Yunanistan’ın Mikonos bölgesinden, 10’u Hollanda’dan, 2’si İngiltere’den ve 1’i de Hırvatistan’dan dönen 30 kişiden alınan örneklere, sözleşmeli bir özel laboratuvarda yapılan test sırasında virüs bulaştığı kaydedildi.

Pozitif çıkan 30 kişiye ikinci test yapıldığı ve şu ana kadar sonucu çıkan 27 testten yalnız 1’inin pozitif olduğu, geriye kalan 3 testin sonucunun da gün içerisinde alınacağı bilgisi verildi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner15

banner18