banner37
banner57

Güneyden geçişlerle ilgili alınan karar 19 Kasım’da uygulamaya girecek

banner25

Güneyden geçişlerle ilgili alınan karar 19 Kasım’da uygulamaya girecek
banner29
banner66
banner67

Sağlık Bakanlığı, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun Güney Kıbrıs ile ilgili kararının 19 Kasım tarihi itibariyle uygulamaya gireceğini duyurdu.

banner69
Bakanlıktan yapılan açıklamada, kararda belirtilen kişilerin dışında kalan ve KKTC’den Güney Kıbrıs’a geçecek herkesin dönüşte 7 gün süreyle karantinaya alınacağı ifade edildi. 

BULAŞICI HASTALIKLAR ÜST KOMİTESİ TARAFINDAN GÜNEY KIBRIS İLE İLGİLİ ALINAN KARAR

“Güney Kıbrıs’ta artan vaka sayılarına istinaden Kurulumuz alınan tüm kararları yeniden değerlendirmiştir. Güney Kıbrıs’tan ülkemize giriş yapacak ve ülkemizde 3 günden fazla kalacak herkesin girişte negatif PCR test sonucunu ibraz ederek ülkeye giriş yapmaları ve 7 gün süre ile karantina altında kalmalarına karar verilmiştir. Ancak Güney Kıbrıs’tan 3 gün veya daha kısa süre için ülkemize giriş yapacak herkesin son 3 gün içerisinde yapılmış negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmeleri halinde karantina uygulaması olmaksızın giriş yapabileceklerdir. Bu kişilere girişte Muhaceret görevlileri tarafından sözlü olarak bilgi verilecektir. Bu uygulamadan Güney’de çalışanlar, eğitim görenler(kayıtlı veliler dahil) ve tedavi görenler, Pile sakinleri, Kıbrıs’ta bulunan diplomatik misyon, BM, AB, İngiliz Üsler Bölgesi ve Barış Gücü personel muaf olup bu kişilere randomize test yapılmaya devam edilecektir.” 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner18