banner37
banner57

HAKSEN’den kamudaki engellilerin özlük haklarinin iyileştirilmesi içim girişim

banner25

HAKSEN’den kamudaki engellilerin özlük haklarinin iyileştirilmesi içim girişim
banner29
banner66
banner67

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAKSEN), kamuda istihdam edilen engellilerin özlük haklarının daha da iyileştirilmesi adına Çalışma Dairesi Müdürü Berhan Ongan ile görüşme gerçekleştirdi.

banner69
HAKSEN’den yapılan yazılı açıklamaya göre, HAKSEN Başkanı Eren Büyükoğlu Çalışma Dairesi Müdürü ile yapılan görüşmede, konuya gereken tüm desteğin verildiği ve çalışmanın da hızlı bir şekilde sürdüğü bilgisini aldı. Büyükoğlu konuyla ilgili açıklamasında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu ile daha önce yapılan görüşmeler sonucunda engellilerin çalıştıkları kurumlarda ek tahsisat ya da tazminatı gibi haklardan eşit şekilde faydalanabilmesi için tüzük değişikliği yapılması için talimat verildiğini öğrendiklerini belirtti. 

Bu gelişmenin ardından konunun aciliyetini ve detaylarını görüşmek adına dün Haksen Engelliler Komitesi Başkanı Murat Göçer’le birlikte Ongan ile görüştüklerini kaydeden Büyükoğlu, “Çalışma Dairesi Müdürü ile yapılan görüşmede, konuya gereken tüm desteği verdikleri ve çalışmanın da hızlı bir şekilde sürdüğünün bilgisini aldık ve sorunların aşılması yönünde görüş alışverişinde bulunduk” dedi. Büyükoğlu konunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner18