HÜKÜMETİN ALDIĞI KARARLA EKMEK ZAMMI ERTELENDİ

HÜKÜMETİN ALDIĞI KARARLA EKMEK ZAMMI ERTELENDİ
banner35
banner66

Hükümetin UN ve Unlu mamullerin ithalatının serbest kalması konusunda almış olduğu kararı Tam Desteklediğimizi halkımızın bilgisine getirmek isteriz.

Bilinmesi gereken K.K.T.C’de un ithalatı yasak olduğu için 26 yıldır, iki buğday ithalatçısı ülkeye buğday ithal etmekte ve bu buğdayı ise 3 değirmen işlemektedir. Bu buğday ithalatçısından bir tanesi aynı zamanda un değirmeni sahibidir.

26 yıldır ekmeğimizin kalite ve fiyatını direkt olarak 2 buğday ithalatçısı yönlendirmektedir. Bu durum bizler için çok yanlıştır. Bu Kadarı Yeter Artık! demenin zamanı gelip geçmiştir.

Pandemi ile başlayan ve döviz krizi ile zirveye çıkan ekonomik sıkıntılar nedeniyle Son 1 Ay içerisinde ekmeklik unun 3 Kez zamlanmasına sebep olmuştur. Ne yazık ki 4. Un Zammı işletmelerimize bildirilmiştir. Bu bakımdan temel tüketim maddesi olan EKMEĞİN yeniden zamlanması kaçınılmazdır.

Hükümetin aldığı kararla bir süre daha ekmek zammı ertelenmiş ve halkımız daha da dar boğaz edilmemiştir.

Bizler her zaman yerli sanayiyi destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Ancak kurulan Düzen, Düzen değildir! Hiçbir sanayici kendi hammaddesini başkasının TEKELİNE bırakmak istemez.

Zaman birlik, beraberlik ve birleşme zamanıdır. Kişisel menfaatler Toplum Menfaatinin önüne geçmemelidir.

Saygılarımızla,

 
 Başkan

Ömer Çıralı  

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116