banner5

İki bin doz AstraZeneca aşısı KKTC'ye gönderilecek

İki bin doz AstraZeneca aşısı KKTC'ye gönderilecek

İki bin doz AstraZeneca aşısı, önümüzdeki hafta İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi aracılığıyla KKTC'ye teslim edilecek. Ayrıca  Avrupa Birliği’nden gönderilecek 75.000 hızlı test de KKTC'ye gönderilecek.
 
İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi Kıbrıslı Rum Komite eş Başkanı Leonidas Phylactou, Kıbrıs Haber Ajansı, KHA yaptığı açıklamada, Komite’nin Kıbrıs Türk eş Başkanı Cenk Soydan ve uzmanlarla cuma günü yapılan bir telekonferansta hızlı testlerle ilgili konuları görüştüklerini ve Kıbrıs Türk tarafının sorularını yanıtladıklarını söyledi. Phylactou,  hızlı antijen testlerinin kullanımı, sıklığı ve türleri ile ilgili olarak gerekli tüm bilgileri sağladıklarını belirtti.
Phylactou, KHA'ya, Covid-19 vakalarıyla yakın temasta olduğu düşünülen kişiler için, koronavirüse yakalanan hastalar için moleküler testlerin (PCR) kullanımını ve ayrıca havalimanında yolcular için kullanımını ele aldıklarını söyledi. Phylactou, Kıbrıs Türk tarafının, kronik hastaların aşıları ile ilgili kategori bazında bilgi istediğini ve verildiğini belirtti.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18