banner11

İndirim de yok, zam da

İndirim de yok, zam da
banner35
banner66

Akaryakıtta şu an için indirim de yok, zam da

 Enerji Bakanlığı, Türk Lirası’nın döviz karşısındaki yükselişinin bir hafta daha aynı seviyede devam etmesi halinde akaryakıtta indirim ortamının oluşabileceğini öngörüyor. Akaryakıtta şu an için indirim yok ama zam da yok...

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Tasarruflarını değerlendirirken kurdaki yükselişten kaynaklanan kaygılarını gidermek isteyen vatandaşlarımıza yeni bir finansal alternatif sunuyoruz" diyerek açıkladığı yeni adımlar, Türk Lirası'nın akşam saatlerinden bu yana hızla değer kazanmasını sağladı.

Söz konusu gelişmenin KKTC’ye etkileri merak konusu halini almış durumda.

Vatandaş sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla, uzun bir süre ‘kriz ve zamlarla’ anılan akaryakıt fiyatlarına indirim gelip gelmeyeceğini sorguluyor.

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’nın edindiği bilgilere göre Enerji Bakanlığı, Türk Lirası’nın döviz karşısındaki yükselişinin en az bir hafta daha aynı seviyede devam etmesi halinde indirim ortamının oluşabileceğini öngörüyor.

Özellikle son 7 günde Türk Lirası’nın döviz karşısında yaşadığı rekor değer kaybının, akaryakıt fiyatlarına ilişkin haftalık ortalamayı tüketici açısından olumsuz yönde etkilediği ifade ediliyor.

Yapılan son yasal değişiklikle 5 ila 15 gün arasında belirlenen fiyatlar, geçtiğimiz Salı gününden düne kadar, hem TL’nin değer kaybı hem de petrol fiyatlarının yükselmesi nedeniyle, indirim ortamından uzak; fiyat artışına ise yakın bir noktada seyrediyordu.

Dün akşam saatlerinden bu yana devam eden TL’deki yükselişin, öğle saatlerinde Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanı’nın, “yeni finansal alternatife” ilişkin detayları açıklamasıyla daha da artması bekleniyor.

Kaynak:Kıbrıs Postası 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116