banner5

İzinsiz botoks ve dolgu işlemleri yaptılar: Tutuklu sayısı 5'e yükseldi

Girne’de faaliyet gösteren bir güzellik merkezinde izinsiz botoks ve dolgu işlemleri yapan zanlılar Ceylan Erdoğan, Hivay Gülişan Öztürk, Şebnem Ağırgün, Barış Oral ve Ayşegül Horan mahkeme huzuruna çıkarıldı.

İzinsiz botoks ve dolgu işlemleri yaptılar: Tutuklu sayısı 5'e yükseldi
banner35
banner66

Girne’de faaliyet gösteren ‘Ago Güzellik Merkezi’nde izinsiz botoks ve dolgu işlemleri yapan Ceylan Erdoğan, Hivay Gülişan Öztürk ve Şebnem Ağırgün ile işletmeci Barış Oral hakkındaki soruşturma genişletildi.

Ceylan Erdoğan ve Hivay Gülişan Öztürk’ün 29 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında yine Girne’de faaliyet gösteren başka bir güzellik merkezinde de yetkili makamdan izinsiz botoks işlemi yaptıkları tespit edildi.

GÜZELLİK MERKEZİNİN KAÇAK OLDUĞU TESPİT EDİLDİ 

Ayrıca ‘Ago Güzellik Merkezi’nin kaçak olduğu, Girne Belediyesi tarafından mühürlendiği belirtildi. Öte yandan suçla bağlantılı Ayşegül Horan da tutuklandı.

Soruşturmayı yapan polis, 27 Ağustos 2022 tarihinde Girne’de Şht. Orhan Durusoy Sokak adresinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Barış Oral'ın yaptığı Ago Güzellik Merkezi içerisinde zanlılar Ceylan Erdoğan, Hivay Gülişan Öztürk ve Şebnem Ağırgün'ün yetkili makamlardan izinsiz olarak botoks ve dudak dolgusu işlemleri gerçekleştirerek, Tabipler Birliği Yasasına aykırı harekette bulunduklarının tespit edildiğini söyledi.

Polis, zanlılar Barış Oral, Ceylan Erdoğan ve Hivay Gülişan Öztürk’ün suçüstü, Şebnem Ağırgün’ün daha sonra tutuklandığını belirtti.

POLİS, 48 BİN 20 TL, 1800 EURO, 450 STERLİN VE 500 DOLAR NAKİT PARA BULDU

Polis, zanlıların tasarruflarında gümrüğe beyan edilmeden KKTC'ye getirmiş oldukları muhtelif marka ve miktarda botoks ve dolgu malzemeleri, enjektör ve iğne uçları ele geçirdiklerini açıkladı. Polis memuru, ayrıca 48 bin 210 TL, bin 800 Euro, 450 sterlin ve 500 dolar nakit para da bulduklarını belirtti.

Polis, yapılan soruşturma sonucu Ceylan Erdoğan ve Hivay Gülişan Öztürk’ün 29 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında yine Girne’de faaliyet gösteren başka bir güzellik merkezinde de yetkili makamdan izinsiz botoks işlemi yaptıklarına dair tespit yapıldığını ifade etti. Polis, söz konusu güzellik merkezinin işletmecisi Ayşegül Horan’ın da gözaltına alındığını ifade etti.

YAKLAŞIK 50 KİŞİYE İŞLEM YAPTILAR

Polis, zanlıların ifade verip yaklaşık 50 kişiye işlem yaptıkları beyanında bulunduğunu söyledi. Polis, bu kişilerden ifade temin edilmesi gerektiğini, alınan emarelerin incelemesinin sürdüğünü açıkladı.

Ceylan Erdoğan, Hivay Gülişan Öztürk ve Şebnem Ağırgün'ün ülkeye 26 Ağustos tarihinde giriş yaptıklarının da tespit edildiğini ve bu bağlamda soruşturmanın sürdüğünü belirterek, Ceylan Erdoğan, Hivay Gülişan Öztürk ve Şebnem Ağırgün ile işletmeci Barış Oral, 5 gün, Ayşegül Horan’ın ise 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme haklarında soruşturma yürütülen yapan Ceylan Erdoğan, Hivay Gülişan Öztürk ve Şebnem Ağırgün ile işletmeci Barış Oral’ın 5 gün, Ayşegül Horan’ın ise 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116