banner5
banner57

Kafeler de 10 Mart’ta açılıyor; RES-BİR, iç mekanların da 3’te 1’inin kullanılmasını istiyor

Kafeler de 10 Mart’ta açılıyor; RES-BİR, iç mekanların da 3’te 1’inin kullanılmasını istiyor

RES-BİR, hükümet yetkilileri ile görüşmeler yapıldığını ve bu görüşmeler neticesinde kafelerin de “10 Mart’a kadar PCR testlerini yapmak ve açıklanan kurallara uymak kaydıyla” açılabileceğini duyurdu. Açıklamada ayrıca, iç mekanların da 3’te 1’inin kullanılması konusunun yeniden değerlendirileceği ifade edildi.

Restoran İşletmecileri Birliği (RES-BİR), Bakanlar Kurulu’nun sektörle ilgili dün aldığı kararları olumlu ancak yetersiz bulduğunu duyurdu.

RES-BİR’den yapılan açıklamada, dün açıklanan kararlara ilişkin “yönetenlerin bizleri az da olsa anlamaya başladığını göstermektedir; ancak yeterli değildir” denildi.

Açıklamada, kararların duyurulmasının ardından hükümet yetkilileri ile görüşmeler yapıldığı ve bu görüşmeler neticesinde kafelerin de “10 Mart’a kadar PCR testlerini yapmak ve açıklanan kurallara uymak kaydıyla” açılabileceği duyuruldu.

KAFELER DE AÇILIYOR

Buna göre restoranlarla birlikte kafeler de dış mekanlarındaki oturma alanlarını 10 Mart itibariyle açabilecek.

RES-BİR açıklamasında ayrıca, şu an için kapalı olan işletmelerin iç mekanlarının 3’te 1’inin kullanması yönündeki uygulamanın Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından uygun görüldüğü ancak UKÜ’de çıkan pozitif vakalar nedeniyle, iç mekanların kullanımına ilişkin ilanın şimdilik ötelendiği kaydedildi.

İÇ MEKANLARIN 3'TE 1'LİK KISMI AÇILMAZSA SİVİL İTAATSİZLİĞE GİDİLECEK

İç mekanların 3’te 1’nin açılması yönündeki uygulamanın 10 Mart tarihinde yeniden değerlendirileceği ifade edilen açıklamada, “Bu değerlendirmeden kesin olumlu açıklama bekliyoruz” denildi.

Açıklamada, iç mekanların 3’te 1’inin açılması yönündeki uygulamanın hayata geçmemesi halinde, birlik olarak 12 Mart itibariyle sivil itaatsizlik kararlarını uygulamaya koyulacağı bildirildi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18