Kapalı otelin kapılarını kırdı, odaları darmadağın etti

Kapalı otelin kapılarını kırdı, odaları darmadağın etti
banner35

Mağusa’da faaliyet gösteren ancak pandemi sürecinde kapalı olan Portofino Otel’e 3 farklı tarihte girerek hırsızlık yapan V.D. tutuklandı.

Mağusa’da faaliyet gösteren ancak pandemi nedeni ile kapalı olan Portofino Otel’e Şubat ayı içerisinde 3 kez girerek 40 odayı ve 8 ofis odasını dağıtıp ilk tespitlere göre otele ait 7 kapıyı kırarak kasti hasara uğratan V.D. tutuklandı.

Hakkında “Bina açma”, “Sirkat”, “Kasti hasar” ve “Mülke tecavüz” suçlamaları ile soruşturma başlatılan zanlı PCR test sonucunun çıkmaması nedeni ile mahkeme huzuruna çıkarılamazken, Mağusa Kaza Mahkemesi’nde zanlının gıyabında gerçekleştirilen tutukluluk müracaatı sonucu zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verildi.

Zanlı daha önce de şehitlikte bulunan mezarları kırıp hasara uğratması nedeni ile tutuklanmıştı.

OTEL ODALARINI DARMADAĞIN ETTİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Emin Özbilen mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı V. D.’nin 15 Şubat-20 Şubat 2021 tarihleri arasında Portofino Otel isimli iş yerinin ambar olarak kullanılan bodrum katının açık vaziyetteki kapısından içeriye giriş yaptığını ve resepsiyon kısmında bulunan bir kutu içerisindeki yaklaşık 60 TL parayı sirkat ettiğini açıkladı.

Zanlının daha sonra 5 adet otel odasının kapısını sebebi belli olmadan kırarak hasara uğrattığını söyleyen Özbilen, zanlının bütün otel odalarının içerisini karıştırıp dağıttıktan sonra ayni yerden çıkış yaptığını belirtti.

Olayın 20 Şubat 2021 tarihinde şikayetçi tarafından polise rapor edildiğini söyleyerek, ayni gün şikayetçinin çalışmayan iş yeri kameralarını faal hale getirmesinin sağlandığını kaydetti.  

26 Şubat 2021 tarihinde yine şikayetçinin polise yine iş yerine girildiği ve hırsızlık olduğunu bildirdiğini belirten Özbilen, ayni tarihte kamera kayıtlarından yapılan incelemede ayni gün zanlının konu otele bodrum katındaki açık vaziyetteki kapıdan girip mülke tecavüz ettikten sonra otel içerisinde dolaşıp her tarafı dağıttığının ve kamera kayıtlarının bulunduğu odanın elektriğini kapattıktan sonra ise otelden ayrıldığının tespit edildiğini açıkladı.

Polis, 28 Şubat 2021 tarihinde zanlı yine Portofino Otel’in bodrum katında bulunan açık vaziyetteki kapısından içeriye girdikten sonra resepsiyonda bulunan 1 adet kol saatini sirkat edip 2 adet otel odasının kapısını yine sebepsiz yere kırarak hasara uğrattığını, ayrıca kamera odasının camını da kırarak hasara uğrattığını belirtti.

Özbilen, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine ayni tarihte zanlının otel içerisinde suçüstü tespit edilerek tutuklandığını açıkladı.

Şikayetçi tarafından hala otel içerisinden sirkat edilen eşyaların olduğu bilgisinin alındığını ifade eden Özbilen, otel sahibinin otelde sayım yaptığını ve sirkat edilen eşyaların sayısının artmasının muhtemel olduğunu belirtti.

Yürütülen soruşturmanın yeni başladığını ifade eden Özbilen, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kaynak:Kıbrıs Postası 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER