banner5

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başbakan Tatar’ı ziyaret etti

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başbakan Tatar’ı ziyaret etti
banner35
banner66

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit ve beraberindeki heyet, Başbakan Ersin Tatar’ı ziyaret etti.

Görüşmede konuşan Dernek Başkanı Günay Kibrit, inşasına başlanan ama maddi imkansızlıklardan dolayı yarım kalan Ortopedik özürlüler için Spor Aktivite Merkezi projesinin, Acil Durum Hastanesi için devredildiğini anlattı.

Kibrit, projeye geçmişte çok büyük emek veren merhum Mustafa Çelik’in aziz hatırasına, spor merkezinin başka bir yerde devlet tarafından inşa edilmesi için Başbakan’dan destek talep etti.

Başbakan Ersin Tatar da söz konusu bölge ve alanın Acil Durum Hastanesi yapılabilmesi için Sağlık Bakanlığı’na geri devrinin sağlanmasında gösterilen kolaylık ve anlayış  için derneğe teşekkürlerini sundu.

Ülkenin zor bir dönemden geçerken, bazı fedakarlıklar yapmanın ve anlayış göstermenin önemine işaret eden Tatar, merkezin devletin katkısıyla yapılması hususunu Bakanlar Kurulu’na ileteceğini belirtti.

Bu hayalin gerçeğe dönüşmesinde her türlü katkıyı koymaya hazır olduğunu belirten Başbakan, bu merkezin ortopedik özürlülerin çok büyük bir ihtiyacına cevap verebilecek kapsamda olduğuna vurgu yaptı.

Tatar yeni projenin, hem sosyal devlet anlayışının gereği hem de Ortopedik Özürlüler Derneği’ne özverisi nedeniyle bir teşekkür olacağının altını çizdi.

Seçim yasakları nedeniyle bu dönemde bunu gerçekleştirmenin şu an için zor olacağını belirtan Tatar ancak seçim sonrası Ortopedik Özürlülerin bu hayalinin gerçekleşmesi yönünde her türlü katkıyı koymaya çalışacağını söyledi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116