banner37
banner57

Kılıçdaroğlu'ndan doğalgaz yorumu: "İktidar eleştirelim istiyor, eleştirmeyeceğiz"

banner25

Kılıçdaroğlu'ndan doğalgaz yorumu: "İktidar eleştirelim istiyor, eleştirmeyeceğiz"
banner29
banner66
banner67

Karadeniz’deki doğal gaz keşfiyle ilgili MYK’da konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'İktidar eleştirelim istiyor, eleştirmeyeceğiz. Doğal gaz bulunması bizi memnun eder. Yeter ki milletimiz için kullanılsın' dediği öne sürüldü.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. 4 saat süren toplantının ana gündemini, Giresun’daki sel felaketi ile Karadeniz’deki doğal gaz keşfine yönelik gelişmeler oluşturdu.

banner69
Milliyet’in edindiği bilgilere göre, keşifle ilgili şu ana kadar bir açıklama yapmamayı tercih eden Kılıçdaroğlu, dünkü MYK toplantısında kurmaylarına bazı değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun, iktidar kanadının, “CHP’nin Karadeniz’de doğal gaz bulunmasını eleştirmesini istediğini” belirterek kurmaylarını uyardığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre CHP lideri, “Biz onların istediğini yapmayacağız. Eleştirelim istiyorlar, eleştirmeyeceğiz. Niye eleştirelim ki? Ülkemizde doğal gaz bulunması bizi sadece sevindirir, memnun eder. Yeter ki buradan elde edilecek kaynak millet için kullanılsın. Yeter ki gerçekçi olsun” dediği öne sürüldü. 

Kılıçdaroğlu’nun Giresun’daki sel felaketi ile ilgili olarak ise, “yanlış yapılaşma” ve “ihmal” vurgusunda bulunarak, “Ancak bu konu üzerinde siyaset yapılacak bir konu değil” değerlendirmesinde bulunduğu iddia edildi. 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner15

banner18