banner37
banner57

Kız arkadaşının videolarını sosyal medyada ifşa eden şahıs 9 ay hapse mahkum edildi

banner25

Kız arkadaşının videolarını sosyal medyada ifşa eden şahıs 9 ay hapse mahkum edildi
banner29
banner66
banner67

Kız arkadaşının videolarını sosyal medyada ifşa eden şahıs 9 ay hapse mahkum edildi

Mağusa’da 2019 ile 2020 yılları arasında kız arkadaşının ses kayıt ve videolarını sosyal medyada paylaşarak ifşa eden sanık Göksel Özdemir’in Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde ki yargı süreci tamamlandı. Özdemir, 9 ay hapse mahkum edildi.

Mağusa'da 2019-2020 yılları arasında sevgilisinin cep telefonuna yüklediği bir programla sevgilisinin ses kaydını ve videolarını gizlice kaydeden ve sosyal medyadan paylaşan sanık Göksel Özdemir’in Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargı süreci dün sona erdi.

“Özel hayatın gizliliğini ihlal etme” ve “Özel hayatı ifşa etme" davaları ile birlikte toplamda 9 davadan yargılanan sanık Özdemir, suçlu bulunarak 9 ay hapis cezasına mahkum edildi.

"HERKESİN ÖZEL HAYATININ GİZLİLİĞİNE DOKUNULMADAN YAŞAMA HAKKI VARDIR"

banner69
Sanık hakkındaki davanın kararını Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Yargıcı Hazan Aksun okudu. Sanığın mahkum olduğu “Özel hayatın gizliliği” yasasına bakıldığında sanığın mahkum olduğu suçlar için 2 yıl ile 6 yıl arasında değişen hapis cezaları öngörüldüğüne dikkat çeken Aksun, sanığın işlediği suçların ciddi ve vahim suçlar olduğunu kaydetti.

Anayasaya göre herkesin özel hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahip olduğuna vurgu yapan Aksun, KKTC’de yaşayan herkesin özel hayatının gizliliğine dokunulmadan yaşama hakkının bulunduğunun altını çizdi.

Anayasa tarafından tanınan bu hakkın hangi duygu ve nedenle ihlal edilmiş olursa olsun mahkemeler tarafından makul ve kabul edilebilir olarak değerlendirilmesinin mümkün olmadığını söyleyen Aksun, sanığın mahkum olduğu suçların ciddiyetinin göz önünde bulundurulduğu zaman kamu menfaatinin ön planda tutulması gerektiğini açıkladı.

Sanığa verilecek cezanın sanığı ıslah edici nitelikli olması ve kamu menfaatini koruması gerektiğini belirten Aksun, sanığın, müştekiye ait video kaydını veya ses kaydını sosyal medya hesabından yayınlayıp birçok kişi tarafından erişilmesine sebep olması ve özellikle bu videoyu aile bağlarını hiçe sayarak müştekinin kızına göndermiş olduğu dikkate alındığında sanığa hapislik cezası dışında başka bir ceza verilmesinin kamu menfaatine aykırılık teşkil edeceği ve işlemiş olduğu cezalarının ciddiyeti ile örtüşmeyeceği sonucuna vardıklarını söyledi.

Aksun, sanığı 9 ay hapis cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18