banner5

KTTO çatısı altındaki KGK'nın faaliyetleri ve amaçları Bakan Hasipoğlu ile paylaşıldı

KTTO çatısı altındaki KGK'nın faaliyetleri ve amaçları Bakan Hasipoğlu ile paylaşıldı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Kadın Girişimci Komitesi, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Oğuzhan Hasipoğlu’na ziyarette bulundu.

KTTO Kadın Girişimci Komitesi Başkanı Meryem Çerkez Gürtunç, komite üyeleri Nilay Nizam Paralik, Esra Yetkili, Eda Kervanlı, Hazal Eziç, KTTO Genel Sekreteri Aysun Önet İleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Oğuzhan Hasipoğlu’na ziyarette bulundu.

Ziyarette  KTTO çatısı altında KGK'nın faaliyetleri ve amaçları açıklanırken, hedeflenen çalışmalar hakkında bilgi verildi.

KGK’nın  kurumsallaşma yönünde konsey olma çalışmaları, kadınların istihdahdam rakamları, toplumsal cinsiyet kalıplarından dolayı ev-iş dengesinde yaşadığı sıkıntılar ve bakım anlamında üstlendiği görevlerin etkileri, bakım hizmetleri yönünden çocuk, yaşlı ve hastaya yönelik yapılabilecek geliştirmeler, toplumsal cinsiyet kalıplarının değişmesi için yapılabilecek farkındalık çalışmaları, TOCEd'in aktifleştirilmesi konuları görüşüldü.

Söz konusu kadın çalışmaları kapsamında sivil toplum ve kamu kurumları ekonomide cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına katkıda bulunmak ve kadının konumunu güçlendirmek amacı ile işbirliği içinde çalışması gerekildiğini belirten KGK Başkanı Meryem Çerkez Gürtunç,  KTTO Kadın Girişimciler Komitesi’nin bu amaçla Çalışma Bakanlığı ile birlikte adımlar atmaya ve geliştirmeye hazır olduğunu da belirtti.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18