banner5

KTTO: "DAÜ-SEN Başkanı Gökçe'nin ‘KTTO merkezli mahalle baskısı’ açıklamaları ironiktir"

KTTO: "DAÜ-SEN Başkanı Gökçe'nin ‘KTTO merkezli mahalle baskısı’ açıklamaları ironiktir"
banner35
banner66

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamada, pandemi sürecinde yükseköğretim öğrencilerinin adaya gelmekte karşılaştıkları sıkıntılar ve bunun ekonomiye yansımalarının göz ardı edilemeyecek bir durum olduğu kaydedildi.

DAÜ-SEN Başkanı Ulaş Gökçe’nin, eğitimin online sürdürülmesinin sorumlusu olarak  “KTTO merkezli mahalle baskısı” değerlendirmesini ironik olarak nitelendiren Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın açıklamasının devamında şu ifadeler yer aldı:

“Kıbrıs Türk Ticaret Odası, ‘mahalle baskısı’ oluşturmak amacında olmadığı gibi, salgın önlemlerinin bilimsel temellerde alınması için her türlü katkıyı yapmasının yanında; gerek kendi bütçesinden gerekse üyelerinden topladığı bağışlarla ciddi miktarda sağlık harcaması gerçekleştirilmiştir.

Covid-19 salgını ciddi bir tehlikedir ve bu tehlikenin üstesinden gelmek için bilimsel temellere göre çalışmak esastır. Bu salgının yarattığı ekonomik sorunlar da en az salgının kendisi kadar tehlikelidir.

 Önce sağlık desek bile, ekonomik faaliyetleri sürdürmek anlamına gelen ‘açılma’nın önemli olduğunu, ‘açılma’ için öncelikli olarak sağlık önlemlerini de kararlılıkla almak zorunda olduğumuzu unutmamalıyız.

Odamızın bu doğrultudaki faaliyetlerinin mahalle baskısı olarak değerlendirilmesini kabul etmiyor, halkımızın salgın ortamında da yaşamını ekonomik olarak devam ettirebilmesi, insanlarımızın sağlığından olmaması, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerini sürdürebilmesi ve işletmelerimizin mümkün olduğunca ‘açık’  kalabilmesi için çalışmaya  devam edeceğimizi tüm kamuoyuna bildiririz.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116