banner2

LTB Başkanı Harmancı: Surlariçi'nde tahrip olan yerlerde sorumluluk sahibiyiz

LTB Başkanı Harmancı: Surlariçi'nde tahrip olan yerlerde sorumluluk sahibiyiz

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Harmancı, Lefkoşa Surlarının bir kısmının tahribata uğraması konusunda “Eski eserler dairesinin yönlendiriciliği ve bütçe olanaklarımız doğrultusunda gereken tamirat işlemi için de sorumluluk üstlenmekten çekinmeyeceğiz” dedi.

Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa Surlarının bir kısmının tahribata uğraması hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Harmancı, paylaşımında, “Cumartesi gününden beri ekiplerimiz ilgili dairelerin ekipleri ile birlikte incelemelerini yapmaktadır. Eski eserler dairesinin yönlendiriciliği ve bütçe olanaklarımız doğrultusunda gereken tamirat işlemi için de sorumluluk üstlenmekten çekinmeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine getirmek isterim” diyerek “her türlü desteğe varız” mesajı verdi.

Harmancı’nın paylaşımı şu şekilde:

“Lefkoşa'nın tarihinin en önemli parçalarından biri surlarıdır, evet buranın bakım ve onarımı bizde olmayabilir ama elbette burada yaşananlar bizim şehrimizi oluşturan kimliğimizdir.

İlk günden beri maddi olanaklarımız doğrultusunda onarımına ve gösterilecek şekilde bakımına katkı yapmak için hazır olduğumuzu bildirdik.

Son yaşanan olayda da Cumartesi gününden beri ekiplerimiz ilgili dairelerin ekipleri ile birlikte incelemelerini yapmaktadır. Eski eserler dairesinin yönlendiriciliği ve bütçe olanaklarımız doğrultusunda gereken tamirat işlemi için de sorumluluk üstlenmekten çekinmeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine getirmek isterim.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER