banner5
banner57

LTB’den ‘denetim’ rekoru: Bir günde 832 iş yeri denetlendi, kurallara uymayan 23 iş yeri kapatıldı

LTB’den ‘denetim’ rekoru: Bir günde 832 iş yeri denetlendi, kurallara uymayan 23 iş yeri kapatıldı

LTB’den ‘denetim’ rekoru: Bir günde 832 iş yeri denetlendi, kurallara uymayan 23 iş yeri kapatıldı

LTB'ye ait 10 ekip, dün denetim rekoru kırarak, bir günde 832 işyeri denetledi; kurallara uymayan 4 iş yerine 4 bin 400 TL, maske takma kuralına uymayan 3 kişiye 440 TL ceza kesildi, 23 iş yeri kurallara uymadığından dolayı kapatıldı.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin gevşetilmesinin ardından açılan işletmeleri denetlemeye devam ediyor.

“‘Denetim yok’ söylemini ‘çok denetim var, dikkatli olmalıyız’ söylemine çekmek” mottosuyla yola çıkan belediyeye ait 10 ekip, dün bir denetim rekoru kırarak; bir günde 832 işyeri denetledi.

Denetimler kapsamında; kurallara uymayan 4 iş yerine 4 bin 400 TL, maske takma kuralına uymayan 3 kişiye 440 TL ceza kesildi, 23 iş yeri kurallara uymadığından dolayı kapatıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, paylaştığı gönderisinde şu ifadelere yer verdi:

“Denetim yok” söylemini “çok denetim var, dikkatli olmalıyız” söylemine çekeceğiz.

Son günlerde yaptığımız yeni iş sistematiği ile inanılmaz denetim rakamlarına ulaştık.

Farklı şubelerde çalışan arkadaşlarımızı da sürece dahil ederek 30 kişi günde 10 ekip ile tüm LTB sınırları içerisindeki açık işyerlerine yönelik sürekli denetim yapıyoruz. Önceliğimiz PCR testi olmadan personel çalıştırılmaması, elbette kayıt sistemi, sosyal mesafe ve maske gibi kurallara da dikkat çekiyoruz. Bir daha kapanmamak adına bu denetimlere devam edeceğiz.

Tüm işyerlerine bir kez daha çağrı yapıyorum ve belirlenen kurallara uyarak ticari faaliyetlerimizi sürdürmenin hepimizin ekonomik geleceği için önemli olduğunu belirtiyorum.

Dün bir denetim rekoru kırarak 1 günde 832 işyerini denetledik.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18