banner37
banner57

Macron: “Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye karşı kırmızı çizgileri çizdik”

banner25

Macron: “Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye karşı kırmızı çizgileri çizdik”
banner35
banner66
banner67

Fransa Cumhurbaşkanı  Macron, Türkiye’nin faaliyetlerine karşı ‘kırmızı çizgileri çizdiğini’ dile getirdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye ile Doğu Akdeniz’de yaşanan gerilimde, Türkiye’nin faaliyetlerine karşı ‘sert bir duruş sergilediğini ve kırmızı çizgileri çizdiğini’ söyledi.

Paris’te gazetecilerle bir araya geldiği yaz sonu toplantısında konuşan Macron, “Ankara kelimelere değil eylemlere saygı gösteriyor” derken, Türkiye’nin son yıllarda NATO müttefiki stratejisi uygulamadığını öne sürdü.

banner69
Fransa’nın geçen haftalarda Doğu Akdeniz’deki geçici varlığını artırma kararı ile bu hafta içerisinde Yunanistan, Kıbrıs Cumhuriyeti ve İtalya ile birlikte Doğu Akdeniz’de gerçekleştirdikleri askeri tatbikata da değinen Macron, Fransa’nın sert ama ölçülü bir tavır sergilediğini söyledi.

Macron’un açıklamaları şöyle:

Mesele Akdeniz’in egemenliğine geldiğinde, fiiliyatta ve sözlerimde tutarlı olmalıyım. Size, Türklerin yalnızca bunu dikkate alıp buna saygı duyduğunu söyleyebilirim. Eğer söyledikleriniz sözde kalır ve harekete geçmezseniz… Fransa’nın bu yaz yaptığı önemliydi. Bu kırmızı çizgi politikasıdır. Suriye’de de bunu yaptım.

Orantılıydı. Bir donanma göndermedik. Münhasır ekonomik bölgelere veya AB üyesi iki ülkenin egemenliğine saldıran bir ülke… Türkiye’nin son yıllardaki stratejisi

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner15

banner18