banner5

Maliye Bakanı Şan Yeşilırmak’ın kurtuluşunun 48. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

Maliye Bakanı Alişan Şan, Yeşilırmak’ın kurtuluşunun 48. yıl dönümü münasebetiye mesaj yayımladı.

Maliye Bakanı Şan Yeşilırmak’ın kurtuluşunun 48. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı
banner35
banner66

Alişan Şan mesajında, “Ada üzerinde vermiş olduğumuz varlık mücadelesi hiç kuşkusuz ki kahraman mücahit ve mücahidelerimizin inançla Türk askerinin geleceğini beklemesi ve bu kurtuluş anın gerçekleşmesi sayesinde başarıyla taçlandırılmıştır” ifadelerini kullandı.

Şan’ın mesajı şöyle:

“20 Temmuz 1974 Mutlu Barış Harekâtıyla kısmi özgürlük sağlanmış, 14-16 Ağustos 1974 tarihleri arasında gerçekleştirilen Mutlu Barış Harekâtı’nın ikinci safhasında ise birçok bölgemiz bağımsızlığına kavuşmuştur. 16 Ağustos 1974 tarihinde BM’nin ilan ettiği ateşkes çağrısıyla İkinci Mutlu Barış Harekâtı’na son verildiğinde ise Yeşilırmak Bölgesi topraklarımıza katılamamıştır. Bölge halkımızın dirayetli duruşu ve bölgeye konuşlanan Türk Komando Tugayı’nı Yeşilırmak’a davet etmesiyle birlikte İkinci Mutlu Barış Harekâtı’ndan 20 gün sonra, önce mücahitlerimiz ardından da Türk askeri bölgeye ulaşarak 11 yıl beklenen özgürlüğü halkımıza hediye etmiştir.

Bizlere özgür bir vatan toprağı bırakan kahraman mehmetçik, mücahit ve mücahidelerimizin bırakmış olduğu topraklarda artık genç bir cumhuriyetimiz var.

Onlardan almış olduğumuz değerleri yaşatarak, her alanda güçlü bir KKTC’yi yarınlara taşımak hepimizin başlıca görevi olduğu bilinciyle hareket ederek yarınlarımızı kurguluyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız her çalışmaya hiç kuşkusuz yoklukta ve zorlukta var olmayı bilen büyüklerimizin mücadelesi bizlere yol göstermektedir. Onların canı pahasına bizlere emanet ettiği kutsal değerleri koruyarak geleceğe daha emin adımlarla yürüyeceğimiz bir ekonomik alt yapının da temellerini atarak yolumuza devam edeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Yeşilırmak’ın 48. kurtuluş yıl dönümünü kutladığımız, Mehmetçik ve mücahit kucaklaşmasının yaşandığı bu günde, topraklarımızı özgürlüğüne kavuşturup bayrağımızı dalgalandıran aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olanlara sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum. Hepsine minnet ve saygılarımı iletiyorum.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116