banner5

Mehmet Saydam ile Mustafa Bulutoğluları, ülke genelinde PCR taraması yapılması adına kampanya başlattı!

Mehmet Saydam ile Mustafa Bulutoğluları, ülke genelinde PCR taraması yapılması adına kampanya başlattı!

İş insanları Mehmet Saydam ile Mustafa Bulutoğluları “PCR İçin Belediyeni Seç” isimli bir kampanya başlattı. Sağlıktaki fırsat eşitsizliğini gidermek ve ülke genelinde tarama yapmak adına bu kampanyayı başlattıklarını duyuran ikili, şimdiden 2 bin testin uygulanması için 4 farklı belediye ile anlaşmış durumda. Saydam ve Bulutoğluları, ‘destek’ için çağrı yapıyor…

“İnisiyatif alma zamanı” diyen ülkenin iş insanları Mehmet Saydam ile Mustafa Bulutoğluları, “Ülkemizin PCR taramasına katkı koyalım” başlıklı yazılı bir açıklama yayınlayarak, Koronavirüse karşı verilen mücadelede tüm halkın PCR taramasının tamamlanması gerektiği inancında olduklarını ifade ettiler.

“PCR İÇİN BELEDİYENİ SEÇ” KAMPANYASI

Açıklamada, bu kapsamda başlatılan kampanyanın adının, “PCR İçin Belediyeni Seç” olduğu ifade edildi.

İLK ETAPTA 2 BİN TEST, 4 FARKLI BÖLGEDE UYGULANACAK

Saydam ve Bulutoğluları’nın imzasını taşıyan açıklamada, ilk olarak YDÜ Hastanesi ile bir anlaşmaya varıldığı ve anlaşma uyarınca, toplam 2 bin adet PCR testinin rastgele olarak; Dipkarpaz, Yeni Erenköy, Mehmetçik ve Büyükkonuk Belediyelerinde; yani, yaklaşık 30 köyde yapılmaya başlanacağı duyuruldu.  

TESTLER RANDEVU YÖNTEMİYLE YAPILACAK

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Çoşkun, Yeni Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli ve Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu ile gerekli görüşmelerin yapıldığı belirtilen açıklamada, belediye başkanlarının belirleyeceği merkezlerde, gerekli tedbirler alınarak, randevu yöntemiyle testlerin yapılacağı kaydedildi.

İŞ İNSANLARI, ODALAR, DERNEKLER VE SENDİKALARA ‘DESTEK’ ÇAĞRISI

Adanın en uç noktasından başlayacak olan kampanyaya tüm iş insanlarına, odalara, derneklere ve sendikalara, kampanyaya katkı koyma çağrısı yapılan açıklamada, “sağlıkta fırsat eşitliğinin tüm adaya yayılmasını gönülden diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Sözü edilen belediyeler ve belediyeler kapsamında yapılacak PCR test sayıları şöyle aktarıldı:

  • Dipkarpaz 500 adet
  • Yeni Erenköy 500 adet
  • Mehmetçik 500 adet
  • Büyükkonuk 500 adet
banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18