banner5

Mevlüt Çavuşoğlu: "Kıbrıs sürecini değerlendirmek ve hükümete desteğimizi bir kez daha göstermek için adadayız"

Mevlüt Çavuşoğlu: "Kıbrıs sürecini değerlendirmek ve hükümete desteğimizi bir kez daha göstermek için adadayız"

Başbakan Ersan Saner, TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu kabul etti. Kabulde konuşan Mevlüt Çavuşoğlu, adaya gerçekleştirdiği ziyaretin Kıbrıs sorunu sürecini değerlendirmek ve Türkiye’nin hükümete verdiği desteği bir kez daha göstermek olduğunu vurguladı.

Başbakan Ersan Saner, KKTC’ye gelen Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu kabul etti.

Kabulde konuşan Çavuşoğlu, Türkiye’nin KKTC’ye 40 bin doz Sinovac aşısı gönderdiğini, önümüzdeki süreçte herkesin aşılanması için Türkiye’ye geldikçe yeterli sayıda aşıyı KKTC’ye göndermeye devam edeceklerini aktardı.

Türkiye’nin teklif ettiği 5+1 toplantısı için trafiğin hızlandığını kaydeden Çavuşoğlu, “Lute adaya ve Türkiye’ye geldi. BM Genel Sekreteri Guterres, toplantıyı Mart ayında gerçekleştirme arzusu var. Biz Koronavirüs nedeniyle toplantının Cenevre’de olabileceğini önerdik... Zaman yaklaşıyor” dedi.

 Kıbrıs sorununa ilişikin temaslarını yarın da sürdüreceğini ifade eden Çavuşoğlu, “Türkiye ve KKTC olarak, nasıl bir tutum sergiliyoruz, hangi adımları atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz... Yarın Cumhurbaşkanı Tatar ile de değerlendirme yapacağız. Bir toplantı gerçekleştireceğiz” diyerek, Cumhurbaşkanlığında heyetler arası toplantı yapılacağını belirtti.

Çavuşoğlu, adaya gerçekleştirdiği ziyaretin nedenini Kıbrıs sürecini KKTC ile birlikte değerlendirmek ve hükümete verdikleri desteği bir kez daha göstermek olarak özetledi.

Kaynak:Kıbrıs Postası

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18