banner37
banner57

Michelle Obama: Trump yanlış başkan

banner25

Michelle Obama: Trump yanlış başkan
banner35
banner66
banner67

ABD'de Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri icin Demokratların adayının resmiyet kazanacağı parti kongresi başladı. Kongrenin ilk gününde konuşan Michelle Obama Trump için "yanlış başkan" dedi.

ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri yaklaşırken, Demokrat Parti'nin başkan adayını resmen ilan edeceği parti kongresi başladı. Perşembe gününe kadar sürecek kongrede, Joe Biden'in başkan adaylığı, Kamala Harris'in de başkan yardımcısı adaylığının resmen ilan edilmesi bekleniyor. 

banner69
Koronavirüs pandemisi nedeniyle büyük bir bölümü virtüel konuşma ve etkinliklerden oluşan kongrenin ilk gününde sol eğilimli senatör Bernie Sanders ile eski başkan Barack Obama'nın eşi Michelle Obama konuştu. Başkan Donald Trump'u sert biçimde eleştiren eski First Lady Michelle Obama, "Trump ülkemiz için yanlış başkan" dedi. Donald Trump'un kendini göstermek için yeterli zamana sahip olduğunu, ancak şimdiye kadar yaptıklarına bakılırsa başkanlık görevine uygun olmadığının görüldüğünü belirtti.

Michelle Obama, eşinin başkanlığı süresince bu görevin ne kadar zor olduğunu gördüğünü, bunun aynı zamanda güç sahibi olma anlamına geldiğini kavradığını belirtti. Eski First Lady, başkanlık yapacak kişinin, ABD'deki her vatandaşın hayatının anlamı ve değeri olduğunu anlayacak inanca ve sağlam bir ahlaka sahip olması gerektiğini vurguladı. Obama, ülkenin başkanının tehlikesini küçümsediği "bir virüs yüzünden" ekonominin yerlerde süründüğünü, çok sayıda vatandaşın sağlık sigortasını kaybettiğini, halkın ayakta kalmak için mücadele ettiğini, uzun çabalar sonucu kurulan uluslararası ittifakların dağıldığını belirtti. Sorunlara Beyaz Saray'da cevap arayanların ise sadece karmaşa ve bölünme ile karşılaştığını, empatinin de kaybolduğunu söyledi. Michelle Obama, vatandaşları Demokratların adayı Joe Biden'i seçmeye çağırdı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner15

banner18