banner37
banner57

Mükellef askerlerin 'izin' meselesi mahkemeye taşınıyor

banner25

Mükellef askerlerin 'izin' meselesi mahkemeye taşınıyor
banner29
banner66
banner67

Mükellef askerlerin 'izin' meselesi mahkemeye taşınıyor

100 günü aşkın süredir izin haklarını kullanamayan mükellef askerlerle ilgili yeni bir gelişme yaşanıyor. Zeki Çeler, “Eğer mükellef askerlerin, bu hafta sonundan itibaren, hafta sonu ve gececi izinleriyle ilgili yasal haklarını kullanmalarına izin verilmemeye devam edilirse, önümüzdeki haftadan itibaren, uygun yöntemlerle yasal süreci başlatacağız” ifadelerini kullandı.

Aralık 2020’den bu yana haftalık ve gececi izinlerini kullanmalarına izin verilmeyen mükellef askerlerle ilgili başlattığı mücadelenin sonuç verip vermediğine ilişkin Kıbrıs Postası’nın sorularını yanıtlayan TDP Milletvekili Zeki Çeler, “Maalesef henüz olumlu yönde bir bilgi ya da gelişme yok. Halen daha mükellef askerlere, ‘hafta sonu izinleriniz ile gececi izinlerinizi kullanamazsınız’ denildiği bilgisi bize ulaştı” dedi.

Mükellef asker yakınlarının, çocuklarıyla ilgili mesaj atmaya devam ettiğini, çocukların psikolojik bir savaş içinde olduğunu belirten Çeler, “Madem böyle, şu andan itibaren biz de hukuksal süreç başlatıp, konuyu mahkemeye taşımak adına gerekli yöntemleri hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.

banner69
Çeler, “Eğer mükellef askerlerin, bu hafta sonundan itibaren, hafta sonu ve gececi izinleriyle ilgili yasal haklarını kullanmalarına izin verilmemeye devam edilirse, önümüzdeki haftadan itibaren, uygun yöntemlerle yasal süreci başlatacağız” ifadelerini kullandı.

100 günü aşkın süredir izinlerine çıkamayan, sevdiklerini ve ailelerini göremeyen mükellef askerlerin sorunlarını Meclis’te gündeme getiren Zeki Çeler, son olarak dün gerçekleşen Genel Kurul’da kürsüye çıkarak, mükellef askerlerden ve asker yakınlarından kendisine gönderilen mesajları okumuştu.

Çeler’in Meclis kürsüsünden okuduğu mesajlarda, “Zeki ağabey 110 gündür içerdeyiz, ailemizi özledik”, “Başbakan’ın açıklamaları gerçek değil, izne çıkarmıyoruz” ve “birinin intihar etmesini mi bekliyorlar” ifadeleri dikkat çekmişti.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18