banner37
banner22

Naim cinayetinde soruşturma genişliyor: Çete liderinin kardeşi dâhil, 3 kişi daha tutuklandı

banner25

Naim cinayetinde soruşturma genişliyor: Çete liderinin kardeşi dâhil, 3 kişi daha tutuklandı
banner29

Gökhan Naim cinayetine ilişkin polis soruşturması genişleyerek devam ederken, çete lideri olduğu düşünülen Zahid Masood’un kardeşi olduğu öğrenilen KKTC vatandaşı ve Girne Belediyesi eski çalışanı Sajit Masood da dahil olmak üzere 3 kişi tutuklandı, haklarında 3 gün tutukluluk emri verildi.

İş insanı Gökhan Naim’in öldürülmesi olayına ilişkin polis soruşturması genişleyerek devam ediyor.

Polis son olarak önceki gün, cinayetin kilit ismi olarak bilinen Zahid Masood’un kardeşi olduğu öğrenilen Sajit Masood da dahil olmak üzere toplamda 3 kişiyi tutuklayarak yargıç karşısına çıkarttı. Üç zanlı hakkında da 3’er gün tutukluluk emri verildi.

KKTC VATANDAŞI VE BELEDİYEDE ÇALIŞIYORDU

Kıbrıs Postası’nın elde ettiği bilgilere göre, çete lideri olduğu düşünülen Zahid Masood’un kardeşi Sajit Masood, KKTC vatandaşı ve geçmişte Girne Belediyesi’nde çalışıyordu.

Edinilen bilgilere göre Sajit Masood, belediyede çalıştığı sırada bir yakınına kefil girmek istedi. Fakat Masood’un sunduğu mal varlığıyla, belediyeden aldığı maaş kıyaslandığında ortaya farklı bir tablo çıkmıştı. Bu nedenle PGM’ye bağlı Mali Şube, S. Masood’la ilgili soruşturma başlatmış, belediyedeki işine de son verilmişti.

ERSEYİS’E 7 GÜN EK TUTUKLULUK

Dün gerçekleşen davada, Sajit Masood’la birlikte, Rana Rahem Aslam Khan ve Hasan Civelek hakkında 3’er gün tutukluluk emri verildi.

Öte yandan meseleye ilgili ikinci kez yargıç karşısına çıkartılan ve Zahid Masood’u olay gecesi Akıncılar bölgesinden Güney Kıbrıs’a yasadışı yollardan geçmesini sağladığı gerekçesi ile tutuklanan Hüseyin Erseyis ise yeni bir gönüllü ifade verdiği ve verdiği ifadenin tekzibinin henüz devam ettiği gerekçesiyle, hakkında 7 gün daha ek tutukluluk emri verildi.

“DAĞYOLUNA ATILAN TELEFONU ABUBAKAR VE SAJİD ALDI”

Soruşturmayı yürüten Lefkoşa Adli Şube’de görevli Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, mahkeme salonunda verdiği ifadede, soruşturma kapsamında tutuklanan zanlı Abubakar Fiaz ile birlikte zanlı Sajid Masood’un olay günü kullandığı ve Girne’de dağ yoluna attığı cep telefonu birlikte aldıklarının belirlendiğini kaydetti.

SAHTE PASAPORTLA GİRİŞ YAPTI, MASOOD İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Müfettiş Muavini İneci, zanlı Rana Rahem Aslam Khan’ın ise 27 Mart 2019 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan ‘sahte Güney Afrika pasaportuyla’ giriş yaptığını, hemen akabinde ise, henüz aranmakta olan Zahid Masood’un kullanımındaki İngiltere hattı ve birçok Rum telefon hattıyla görüşme yaptığını söyledi.

“MASOOD İLE MALİ İLİŞKİLERİ VAR”

Üçüncü zanlı olan Hasan Civelek’inse, çete lideri Zahid Masood’la mali yönden ilişkileri olduğunun belirlendiğini ifade eden İneci, ayrıca Civelek’in, Zahid Masood’la olaydan önce görüştüğünü, olaydan sonra zanlının telefonunda Zahid Masood’a ait telefon numarası kayıtlarını sildiğini belirttiğini anlattı.

ERSEYİS İKİNCİ KEZ YARGIÇ KARŞISINDA

Öte yandan meseleyle ilgili mahkemeye ikinci kez çıkartılan Hüseyin Erseyis’in, yeni bir gönüllü ifade verdiğini belirten İneci, Erseyis’in olay günü ve gecesi aranmakta olan Zayid Masood ile birçok kez telefon görüşmesi yaptığının tespit edildiğini ve mahkeme emri ile tutuklanmasının ardından gönüllü ifade vererek Masood’u Güney Kıbrıs’a Akıncılar bölgesinden geçirdiğini itiraf ettiğini anımsattı.

İneci, Erseyis’in 26 Mart’ta mahkemeye çıkarılıp, aleyhinde üç günlük tutuklu emri alındıktan bir gün sonra ikinci bir gönüllü ifade verdiğini belirtti. İneci, zanlı Hüseyin Erseyis’in olay günü Zayid Masood’la birçok telefon görüşmesi olduğunu kaydetti.

Cep telefonu dökümlerinin incelendiğini, alınacak ifadeler olduğunu belirten İneci, Sajid Masood, Rana Rahem AslamKhan ve Hasan Civelek’in üç gün, Hüseyin Erseyis'in ise 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.

ZANLI KHAN: “BU İNSANLARI TANIMIYORUM”

Davanın görüşüldüğü sırada söz alan zanlı Rana Rahem Aslam Khan, tercüman yardımıyla yaptığı konuşmasında, “Ben ülkeye 27’sinde geldim. Burada kimseyi tanımıyorum. Bu insanları tanımıyorum” dedi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan ise, soruşturmanın selameti için zanlılar Sajid Masood, Rana Rahem Aslam Khan ve Hasan Civelek’in üç gün, Hüseyin Erseyis'in ise 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner15