banner11

 GİKAD ,Kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemine dikkat çeken bir mesaj yayınladı

 GİKAD ,Kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemine dikkat çeken bir  mesaj yayınladı
banner35
banner66

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ         
  

 Bugün , 25 Kasım  Dünya, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü..
    

Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği  GİKAD ,Kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemine dikkat çekmek , Kuzey Kıbrıs’ta bu kapsamda verilecek mücadelede her zaman öncü ve aktif  rol oynayarak , kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesine yönelik  çalışmalara  katkı yapacaklarına  vurgu yapan bir basın bildirisi yayınladı.
GİKAD ayrıca, basın bildirisinde, Lefkoşa  Türk Belediyesi  Kadın Sığınma evinde  yaşayan kadınların , ihtiyaçlarına  katkı sağlamak amacıyla “Siyah Bileklik “ kampanyası başlattığını  da duyurdu.
GİKAD Başkanı İçim Çağıner Kavuklu imzasıyla yayınlanan basın bildirisinde, Dünya Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Günü’nde, Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği’nin  ‘’ Hayatın yarısı ‘’ olan kadınların, her türlü şiddetle, yolunun kesilmesine karşı ,  her zaman mücadele içinde olacağına  vurgu yapıldı.
Basın bildirisinde, GİKAD’ın sadece Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele  Günü’nde değil,  her zaman ve her şartta,  kadınların eşit haklara kavuşması, üzerlerindeki toplum şiddetinin son bulmasının takipçisi olacağına da dikkat çekildi.
GİKAD’ın hedefinin ,  kadınların, tüm ekonomik faaliyetler, yanında, bilim, sanat, siyaset, eğitim ve bürokraside de  sadece katılımcı değil yön verici olarak yer almalarına  katkı  sağlamak olduğunun hatırlatıldığı basın bildirisinde,GİKAD’ın ,  kadınların toplumda, siyasetten ekonomiye, bilimden  sanata, bürokrasiden  sosyal yaşama , her alanda  aktif ve yön verici rol üstlenmeleri  konusunda karşılarına çıkarılacak  her türlü engelin ortadan kaldırılması için yılmadan çalışacağına vurgu  yapıldı..
Kadına yönelik  şiddetin  bir insanlık suçu, bunu görmezden gelmenin ise  çok daha da büyük bir suç olduğunun vurgulandığı bildiride, kadına yönelik psikolojik, ekonomik, sosyal , fiziksel ve cinsel şiddetin kabul edilemez olduğunun  altı çizildi.
Bildiride,  GİKAD’ın  kadına şiddetin kabul edilemez olduğuna dikkat çekmek ve şiddete maruz kalan Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Kadın Sığınma Evi’nde yaşayan kadınların ihtiyaçlarına bir katkı sağlamak için ‘’SİYAH BİLEKLİK ‘’ kampanyası başlattığı da açıklandı.
Kampanya   satışından  elde edilecek  gelirin, şiddete maruz kalan ve  yaşamlarını Lefkoşa Türk Belediyesi  Kadın Sığınma Evinde  sürdüren kadınların, ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla  kullanılacağının belirtildiği bildiride, “ 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Günü’nde, GİKAD olarak , kocaman bir  ‘’Biz ‘’  olma çağrısı yaparak,toplumun her bir bireyini “Siyah Bileklik” kampanyasına destek  vermeye çağırıyoruz”dendi.

Bildiride,  şiddet nedeniyle  yaşama hakları ellerindne alınan tüm kadınlar da rahmetle anılırken, GİKAD’ın ,  Kadına yönelik  şiddetin son bulması ve şiddet kaynaklı  acıların hiç yaşanmaması için mücadeleye devam edeceğinin  altı çizildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 18:28
banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116