banner2

“Ne yaptılar annem sana?”

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden taburcu olduktan 3 saat sonra Yayla’daki evinde hayatını kaybeden 10 yaşındaki Atlas Rüstemoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Ailenin feryadı ve acısı dayanılmazdı

“Ne yaptılar annem sana?”

AİLE PERİŞAN… 10 yaşındaki Atlas Rüstemoğlu, dün Yuvacık’ta toprağa verildi. Cenazenin başında gözyaşı döken Atlas’ın annesi Alev Yeşim Rüstemoğlu ve anneannesi Emine Yeşim’in tabuta sarılıp, “Ne yaptılar annem sana? 2 saatte seni öldürdüler! Gitti çocuğumuz, can parçamız Atlasımız” diyerek feryat etmesi, herkesin yüreğini dağladı. Baba Hasan Rüstemoğlu da ayakta durmakta güçlük çekti. Babanın gözyaşları ve oğluna “can parçam” diye seslenmesi, herkesin yüreğindeki acıyı daha da artırdı.

YANLIŞ UYGULAMA VEYA İHMAL VAR MI DİYE

ARAŞTIRILIYOR… Sağlık Bakanlığı, Atlas Rüstemoğlu’nun ölümüyle ilgili geniş çaplı araştırma ve soruşturma başlattı. Bakanlık açıklamasında, Atlas’ın otopsisinde, göğüs aortunda yırtılma ve iç kanama tespit edildiği, ölümüne etkili başkaca hastalığı olup olmadığının, uygulanan tedavilerde kullanılan ilaçların, yanlış bir uygulama ya da ihmalin olup olmadığının tespiti için hem Türkiye Adli Tıp Kurumu’nda hem de Dr. Burhan Nalbantoğlu’nda tetkik edilmesi için doku örnekleri, idrar, kan ve mide içeriği örnekleri alındığı açıklandı.

Kıbrıs Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER