banner5

Oğuz Köse: “Temaslıysanız lütfen saklanmayın..."

Oğuz Köse: “Temaslıysanız lütfen saklanmayın..."

Karantina hemşiresi Oğuz Köse, temaslıların kendilerini gizlememesi gerektiğini söyleyerek, bir noktada koronavirüs mücadelesinde çaresiz kaldıklarını dile getirdi. Köse, “İçimiz kan ağlıyor! Bitiyoruz… Tükeniyoruz…” dedi.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde karantina hemşiresi olarak görev yapan Oğuz Köse, sosyal medya üzerinden artan yerel vakalar nedeniyle açıklama yaptı.

Köse, “Bizim de içimiz yanıyor! İçimiz kan ağlıyor! Bitiyoruz… Tükeniyoruz…” ifadelerini kullanarak, Koronavirüs için verilen mücadelede bir noktada çaresiz kaldıklarını söyledi.

Karantina hemşiresi Köse, “Yavaş yavaş tükeniyoruz… Savaştığımız, mücadele verdiğimiz virüsün hala daha tedavisi olmadığını herkes çok iyi biliyor…” dedi.

"TEMASLIYSANIZ GİZLENMEYİN NE OLUR!"

Rahatsızlanıp veya temaslı olunduğunda saklanmamak gerektiğini söyleyen Oğuz Köse, “Tıbbi bakıma geç kalmak, istemediğimiz en ağır sonuçları doğurabiliyor. Saklanmayın be arkadaş, gizlenmeyin ne olur! Biz sağlık çalışanlarının da canı yanıyor. Biz de üzülüyoruz. Her kaybettiğimiz hastada, biz de harap oluyoruz. Tükeniyoruz…” ifadelerine yer verdi.

Oğuz Köse, paylaşımın devamında şunları söyledi:

“DİLİMİZDE TÜY BİTTİ”

“İlk günden beri yalvarıyoruz. "Basit bir griptir geçer!  Benim bünyem güçlüdür, bana bir şey olmaz" demeyin diye yalvardık. Tekrar tekrar anlattık ciddiyetini anlamanız için… Anlatmaya da devam edeceğiz. Korunma yöntemlerini söylemekten dilimizde tüy bitti.

“TEMASLI MISIN, LÜTFEN SAKLAMA”

Sevdiklerimizi üzmeyelim diye enerjimiz tükenene kadar anlattık yazdık, çizdik. Ama görünen o ki olmuyor, olmuyor, olmuyor… Temaslı mısın arkadaş, lütfen saklanma. Annen için, baban için, ailen sevdiklerin için saklanma. Sana bir şey olmayabilir ama en sevdiğin senin yüzünden hayatından olabiliyor.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ…

Bir kez daha uyaralım, Koronavirüs hastalığının belirtileri,

En yaygın görülen bu semptomlara DIKKAT:

Ateş, kuru öksürük, yorgunluk.

Daha seyrek görülen semptomlar:

Ağrı ve sızı, boğaz ağrısı, ishal, konjunktivit, baş ağrısı, tat alma veya koku duyusunun kaybı, ciltte döküntü ya da el veya ayak parmaklarında renk değişimi.

Ciddi semptomlar:

Solunum güçlüğü veya nefes darlığı, göğüs ağrısı veya göğüste baskı, konuşma veya hareket kaybı…

Belirtileri gördüğünüz andan itibaren lütfen en yakın sağlık kuruluşuna gidip testinizi yaptırın ki geç olmasın... Geç kalınmasın... Biz sağlık çalışanları da erken zamanda müdahalelilerimizi yapabilelim.

Sizleri sağlığınıza kavuşturup yuvalarınıza kavuşmanız için mücadelemizde başarılı olabilelim.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18