banner37
banner22

Oğuzhan Hasipoğlu, özür diledi: "Siyaset karıştı"

banner25

Oğuzhan Hasipoğlu, özür diledi: "Siyaset karıştı"
banner29

Aynı zamanda bir avukat olan UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Yüksek Mahkeme yargıçlarının sayısının artırılmasını öngörülen referandumun Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci ile siyasete bulaştığını ve bu nedenle sandıkta kaldığını iddia ederek, yargıdan özür diledi.

Mecliste 10 gün sürecek bütçe görüşmeleri bugün 3’üncü gününde..

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri bugünde, Başbakanlık, Mahkemeler ve Hukuk Dairesi bütçeleri görüşülmeye devam ediyor…

Ulusal Birlik Partisi (UBP) milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Yüksek Mahkeme yargıçlarının sayısının artırılmasını öngörülen referandumun Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci ile siyasete bulaştığını ve bu nedenle sandıkta kaldığını iddia ederek, yargıdan özür diledi.  

“Yüksek Mahkeme Yargıçlarının sayısını artırılması oy birliği ile geçti komiteden… Tek bir madde ile geçti tüm partiler de destek verdi. Yapmamız gereken ilk kez anayasa değişikliğine ulaşabileceğimiz bir aşama ya gelmiş olduğumuzu fark etmektir. Yargıda siyaset olmaz dedik ama 283 oyla bu reddedildi. Bu alt mahkemedeki bir durum da değildi. Yüksek mahkemedeki tıkanan dosyaların önünü açmak adına idi. Yargıdan bu anlamda ben özür diliyorum”

Öte yandan Hasipoğlu, Lefke’de mahkeme binasının da bir an evvel tamamlanması gerektiğini, yargımıza yakışır şekilde bu hizmetin hala orada aksadığına da dikkati çekti.

Kaynak:Kıbrıs Postası 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 17:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner15