banner37
banner57

Olgun Amcaoğlu: “Sınav takvimlerinde bir değişiklik söz konusu değil…”

banner25

Olgun Amcaoğlu: “Sınav takvimlerinde bir değişiklik söz konusu değil…”
banner29
banner66

Olgun Amcaoğlu: “Sınav takvimlerinde bir değişiklik söz konusu değil…”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, sınav takvimlerinde herhangi bir değişikliğin söz konusu olmadığını dile getirdi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı olgun Amcaoğlu, BRT ekranlarında yayınlanan ‘Manşet+’ programına telefon bağlantısı ile katılarak, kolej sınavları hakkında açıklama yaptı.

Amcaoğlu, sınav takviminde herhangi bir değişiklik olmadığını dile getirerek, bir ertelemenin söz konusu olmadığını ve uluslararası sınavlar da dâhil olmak üzere kolej sınavlarının da yapılacağını, bir haftalık ders tekrarından sonra sınavların yapılacağını aktardı.

Amaçlarının yüz yüze eğitimin, kaliteli eğitimin ve seyreltilmiş eğitimin değil; sürdürebilir bir eğitim olması amacıyla adımların atılacağını ve planlamaların yapıldığını dile getiren Olgun Amcaoğlu, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ile birlikte hareket edileceğini söyledi.

banner69
YARIN REKTÖRLERLE TOPLANTI YAPILACAK…

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Amcaoğlu, yükseköğretimde şubat ayında, yüz yüze eğitime geçilmesi adına yarın Başbakan Ersan Saner’in başkanlığında üniversitelerin rektörleri ile bir toplantı yapılacağını söyledi.

Gelinen en son aşamanın değerlendirileceğine işaret eden Amcaoğlu, “Tekrar istişareler yapıldıktan sonra daha net, tarihlerle belirlenmiş süreci anlatabiliriz” dedi.

Kaynak: Kıbrıs Postası 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER