banner37
banner57

Ömer Çelik: “Yunanistan, sorunları çözmek istiyorsa, Türkiye en güvenilir muhataptır”

banner25

Ömer Çelik: “Yunanistan, sorunları çözmek istiyorsa, Türkiye en güvenilir muhataptır”
banner29
banner66
banner67

Yunanistan’ın Meis’e asker konuşlandırmasına tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Çelik, “Yunanistan, sorunları çözmek istiyorsa Türkiye en güvenilir muhataptır” cümlelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Yunanistan'a sert tepki gösterdi.

Çelik son dakika açıklamasında; "Yunanistan'ın Meis adasını silahlandırma girişimi yeni bir korsanlık örneğidir. Türkiye'nin kıyılarına silah doğrultmak akılsızlıktır." dedi.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamaları şu şekilde;

banner69
“Yunanistan'ın Meis adasını silahlandırma girişimi yeni bir korsanlık örneğidir. Türkiye'nin kıyılarına silah doğrultmak akılsızlıktır. Yunanistan hukuka aykırı bu adımları atarak Ege'de ve Akdeniz'de korsan politikaların temsilcisi olmuştur.

Hukuk temelinde diplomasi yoluyla sorunları çözmek yerine, korsan anlaşmalarla diplomasiye sabotaj düzenleyen Yunanistan'dır. Yunanistan'ın bu adımlarının neticesi ağır başarısızlık olacaktır.

Yunanistan hukuk yoluyla sorunları çözmek istiyorsa Türkiye en güvenilir muhataptır. Türkiye ile konuşmak yerine Fransa ile tatbikat yapmayı tercih ediyorsa bunun ne kadar yanlış olduğunu görecektir. Yunanistan her adımına verecek güçlü bir cevabımız olduğunu öğrenecektir”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner15

banner18