banner57

Ortaköy’deki cinsel saldırı: Tüylü, yargılanmayı tutuklu bekleyecek

banner25

Ortaköy’deki cinsel saldırı: Tüylü, yargılanmayı tutuklu bekleyecek
banner35
banner66

Ortaköy’deki cinsel saldırı: Tüylü, yargılanmayı tutuklu bekleyecek

Ortaköy’de meydana gelen cinsel saldırı meselesi ile ilgili olarak tutuklanan Coşkun Tüylü’nün ülkede kaçak bir şekilde yaşam sürdüğü ortaya çıktı. Mahkeme, zanlının yargılanmayı tutuklu beklemesine karar verdi.

Ortaköy’de meydana gelen cinsel saldırı meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Coşkun Tüylü teminat maksatlı yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlı Coşkun Tüylü’nün “Cinsel saldırı”, “Cinsel taciz” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi. Sevinç, 17 Ağustos 2021 tarihinde, saat 09.00 raddelerinde zanlının Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesindeki ikametgâhına gelen müştekiyi çay içmesi için ikametgâhına davet ettiğini ve ardından cinsel saldırıda bulunduğunu belirtti.

Sevinç, olayın polisin bilgisine 09 Eylül 2021 tarihinde geldiğine işaret ederek, zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirtti, yapılan muhaceret kontrolünde kaçak olduğunun da tespit edildiğini söyledi.

Polis zanlının davasında hazır olması maksadı ile statüsünü de dikkate alarak mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, zanlının davasında hazır olması maksadı ile 2 ayı aşmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19