Ötüken Özel Eğitim Okulu özel çocuklara fizyoterapi desteği veriyor

Ötüken Özel Eğitim Okulu özel çocuklara fizyoterapi desteği veriyor
banner35

Ötüken Özel Eğitim Okulu özel çocuklara fizyoterapi desteği veriyor

İskele Belediyesi’nin öz kaynakları ile yapımı tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen Ötüken Özel Eğitim Okulu, pandemi kuralları çerçevesinde faaliyetlerine devam ediyor.

İskele Belediyesi’nin öz kaynakları ile yapımı tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen ve geçtiğimiz yıl Şubat ayında yapılan açılışla birlikte eğitim ve öğretim hayatına başlayan Ötüken Özel Eğitim Okulu, pandemi kuralları çerçevesinde faaliyet gösteriyor.

10 özel çocuğun eğitim gördüğü okulda, 3 öğretmen görev yaparken, İskele Belediyesi de açıldığı günden bu yana okula, maddi ve manevi desteğini sürdürüyor. İskele Belediyesi Sağlık Birimi çatısı altında Evde Sağlık Hizmetleri çerçevesinde 5 yıldır çözüm ortağı olan Physioart Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Sağlık Kliniği’nde görevli Fizyoterapist, belirli periyodlarda Ötüken Özel Eğitim Okulu’na giderek, özel çocuklarla yakından ilgileniyor.

BAĞIMSIZ OLABİLMELERİ SAĞLANIYOR

Ötüken Özel Eğitim Okulu’ndaki özel çocuklara yönelik verilen hizmet, İskele Belediyesi’nin çözüm ortağı, Physioart Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Sağlık Kliniği’nde görevli fizyoterapist tarafından veriliyor. Fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetimizin amacı ise günlük yaşamında gerçekleştiremediği aktiviteleri daha bağımsız yapabilmelerine olanak sağlamak. Bunun yanında; el beceri ve fonksiyonlarında zorlamalar yaşayan çocuklarda elin daha fonksiyonel kullanımı, bağımsız beslenme, kıyafetlerini çıkartıp giyebilme, oyun oynama, yazı yazma gibi günlük becerilerinde istedikleri seviyeye ulaşmalarına da yardımcı olmak hedefleniyor. Verilen hizmetle ayrıca özel çocuklara; denge, koordineli hareket, yaşa uygun beklenen motor hareketlerin geliştirilmesini de sağlamasına imkan tanınıyor.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER